Discord wprowadza protokół szyfrowania typu end-to-end dla połączeń audio, wideo w wiadomościach bezpośrednich i kanałach głosowych

Discord ujawnił protokół szyfrowania end-to-end nazwany DAVE dla połączeń audio i wideo we wtorek. Będzie oferował szyfrowanie w wiadomościach bezpośrednich (DM), grupowych DM, kanałach głosowych i transmisjach Go Live dla szacowanych 200 milionów użytkowników miesięcznie. Platforma mediów społecznościowych poinformowała, że ​​użytkownicy będą mogli sprawdzić, kiedy szyfrowanie end-to-end jest aktywne, i zweryfikować również innych członków. Rozwój ten opiera się na eksperymentach, które Discord rozpoczął w zeszłym roku w odniesieniu do nowych protokołów szyfrowania i innych technologii połączeń audio i wideo.

Jak działa szyfrowanie typu end-to-end na Discordzie

Na blogu postDiscord ogłosił, że jego nowy protokół Dave spełnia pięć kluczowych celów: prywatność, otwarty i skuteczny protokół, szerokie wsparcie platformy, przejrzystość i skalowalność. Firma twierdzi, że żadne osoby z zewnątrz, w tym sam Discord, nie mogą uzyskać dostępu do treści trwających rozmów audio i wideo. Klucze szyfrowania multimediów są zmieniane za każdym razem, gdy użytkownik opuszcza połączenie, a poprzednich kluczy nie można odszyfrować.

Protokół wykorzystuje standardowe podprotokoły branżowe i algorytmy kryptograficzne i jest już obsługiwany przez klientów mobilnych i stacjonarnych Discord. Obsługa pozostałych klientów zostanie wprowadzona w przyszłym roku. Gdy użytkownik rozpoczyna połączenie głosowe lub wideo, przeprowadzane jest porównanie kodu weryfikacyjnego poza pasmem, aby upewnić się, że drugi uczestnik połączenia jest uprawniony.

Użytkownicy mogą wybrać, aby mieć stałą parę kluczy tożsamości dla każdego urządzenia, na którym używają Discorda. Potencjalnie pozwoli to innym na przechowywanie trwałej weryfikacji bez powtarzania procesu za każdym razem. Jednak każdy użytkownik musi obsługiwać protokół szyfrowania typu end-to-end, aby to działało. Jeśli obecny jest członek nieobsługujący, połączenie jest przenoszone do szyfrowania wyłącznie transportowego.

Mimo szyfrowania Discord twierdzi, że niskie opóźnienie głosu i obrazu nie jest zagrożone. Po wdrożeniu DAVE automatycznie przeniesie użytkowników do nowych wersji protokołu, bez żadnych zakłóceń. Protokół stanie się domyślnym protokołem dla głosu i obrazu w DM, DM grupowych, kanałach głosowych i strumieniach Go Live.

Oprócz wdrożenia protokołu DAVE, Discord opublikował również dokument techniczny i listę bibliotek, z których korzystają klienci w celu jego wdrożenia.

Zrodlo