Club Hielo Jaca w swoim debiucie ligowym pokonał Huarte 1:4

Klub Jaca Ice Club pokonał Kosner CH Huarte w Pampelunie w tę sobotę w swoim debiucie ligowym 1:4 w meczu odpowiadającym drugiemu dniu loterii National Ice Hockey League (LNHH), uzyskując częściowy wynik 0-2, 1- 1 i 0-1. Bramki dla Jacy zdobyli Adrián Torralba, Guillermo Betrán, Gastón González i Andrés Torralba.

CHJ objęło prowadzenie już w pierwszej połowie, wykazując wyraźną dominację na lodzie, którą utrzymywało praktycznie przez cały mecz. W drugiej kwarcie, gdy CHJ osiągnął wynik 0:3, Huarte strzelił gola, szukając powrotu, który zbojkotował silną obronę Jacetanos. Niecałe dwie minuty przed końcem czwarta bramka Jaquesans padł, decydując o wyniku i pozostawiając Navarrese bez wyjścia.

Ze swojej strony drużyna seniorek swój drugi mecz w Iberdrola National Ice Hockey League zmierzyła się także z Kosner CH Huarte, w tym przypadku w pawilonie lodowym Jaca.

Jacetanas przegrali bolesnym wynikiem 1:5 z częściowymi wynikami 1:1, 0:1 i 0:3. Bramka Jacy, która otworzyła wynik, była dziełem Poliny Lubenets.