„Chingalán” kontynuuje pełny finał

Odkąd się spotkali Federico Chingotto i Alejandro Galán nie przegrali żadnego meczu w rundach poprzedzających finała w Valladolid nie miało być mniej. Z 6-4 i 7-6 przeciwko Pablo Cardonie i Paquito Navarro, Zagrają w kolejną niedzielę, a to już 12 z rzędu.

Spodziewano się, że mecz będzie bardzo szybki i obie pary będą chciały zdobyć bramkę, ze względu na warunki panujące na korcie.. Czteroosobowa gra opierała się na byciu mocny wolej, unikający krótkich lobów, aby rywale mogli ukraść siatkę.

W pierwszym secie do stanu 3:3 obie pary serwowały bez widocznych problemówale w siódmej grze, Cardona i Paquito obronili trzy break pointy, a „Chingalán” bez problemów poradził sobie z serwisami. Przy 5-4 na korzyść Para hiszpańsko-argentyńska trafiła w klucz, a reszta wygrała seta.. Jak to mówią, kto podąża, ten dostaje.

W drugim secie Chingotto i Galán zaczęli cierpieć przy serwisie, inaczej niż w pierwszej rundzieale udaje im się to ująć. Jeden mecz później Paco i Cardona ratują trzy piłki breakowea Sevillianin rozpalił publiczność w Valladolid swoją słynną gitarą. Wzdłuż rękawa, „Chingalán” pozostał nie do pokonania, Argentyńczyk był bardzo solidny i agresywny we wszystkich aspektach ataku, a rodak z Madrytu bombardował wszystkie piłki przelatujące nad Valladolid. Oszustwo 6-5 na korzyść pary z numerem 2, mają jeszcze dwa punkty meczowe, które latynoski duet udaje się obronić doprowadzić seta do tie-breaka.

Nagła śmierć rozpoczęła się od miniprzerwy „Chingalána”, po której Navarro i Cardona szybko doszli do siebie. A Chingotto kolosalny w defensywie i ataku, podkreślając swoje 10 z 10 strzałów, miał kluczowy wpływ na rozstrzygnięcie remisu a duet hiszpańsko-argentyński miał trudne spotkanie, aby znaleźć się w nowym finale.

Finały plenarne dla Fede i Ale że w 12 rozegranych razem turniejach dotarli do 12 finałów. Warto podkreślić wspaniały mecz Chingotto, który przez cały mecz spisał się bardzo dobrzechwila Gracz z Madrytu był bardzo dokładny, jeśli chodzi o wykończenie punktów.