Chiefs przetrwali Falcons dzięki późnemu nieodgwizdanemu rzutowi w polu punktowym, świetnej nocy Rashee Rice’a: najważniejsze wnioski

Autorzy: Nate Taylor, Josh Kendall i Mark Puleo

Kansas City Chiefs wygrywają dzięki regularności, ale konsekwentny styl tych zwycięstw jest daleki od efektownego: dominująca obrona z zatrzymaniami w końcówce gry i atak, który robi dokładnie tyle, ile potrzeba, aby wygrać.

Po dopuszczeniu pierwszego przyłożenia, skąpa linia defensywna Chiefsów spustoszyła linię ofensywną Atlanty przez resztę wieczoru, powstrzymując gwiazdę running back Bijana Robinsona i wywierając nieustanną presję na Kirka Cousinsa. Atak Kansas City wykorzystał środkowe kwarty, gdy Patrick Mahomes wielokrotnie znajdował Rashee Rice’a, który łączył długie akcje w trzeciej kwarcie i osiągnął ostatnią klatkę z przewagą.

Obrona Chiefs znów gwiazdami

Podobnie jak w zeszłym tygodniu, obrona Chiefs, prowadzona przez koordynatora Steve’a Spagnuolo, przypieczętowała zwycięstwo drużyny, poprawiając jej rekord do 3-0. Dwukrotnie w czwartej kwarcie Chiefs odmówili Falcons w czwartych próbach w strefie czerwonej. Spagnuolo uwolnił blitze all-out, aby zmusić Cousinsa do niedokończeń w strefie końcowej.

Ostatnie posiadanie piłki przez Falcons zakończyło się, gdy nie udało im się zdobyć niezbędnych jardów w krótkich akcjach, aby kontynuować potencjalnie zwycięską akcję. W akcji 4th and 1, linebacker Nick Bolton, który opuścił grę wcześniej z powodu kontuzji biodra lub dolnej części pleców, zaatakował Robinsona za linią wznowienia gry, co spowodowało stratę trzech jardów. Gdy Chiefs potrzebowali takiego występu, ich obrona ograniczyła Falcons do zaledwie 17 punktów, najmniejszej liczby punktów, jakie stracili w tym sezonie. — Nate Taylor, dziennikarz piszący o Chiefs

W ataku Kansas City wciąż brakuje wybuchowości

Atak Chiefs jest wciąż w trakcie prac nad trzema meczami sezonu. Mahomes nie był w stanie przyjąć tylu głębokich podań, ile on lub trener Andy Reid by chcieli, ponieważ pozycja lewego rozgrywającego, z nowym starterem Wanya Morrisem, była w pewnym sensie obciążeniem. Falcons często zmuszali Mahomesa i atak Chiefs do immatrykulacji piłki w dół boiska za pomocą akcji, które wymagały 10 lub więcej zagrań.

W czwartej kwarcie Mahomes nie otrzymał pomocy niezbędnej do kontynuowania akcji Chiefs, aby utrzymać piłkę z dala od Cousinsa. Zawodnik grający na pozycji tight end Travis Kelce nie był w stanie zabezpieczyć piłki podczas podania w środku boiska, które byłoby pierwszym downem, a piłkę wybił safety Jessie Bates III. Kolejna akcja Chiefs zakończyła się po zaledwie trzech zagraniach, gdy debiutant Xavier Worthy przestał biec swoją trasą krzyżową, co było nieudanym trzecim downem, który zmusił drużynę do oddania piłki. Chiefs mieli szczęście, że wygrali, mimo że w czwartej kwarcie nie zdobyli żadnego punktu. — Taylor

Falcons utrzymali, a następnie przegrali walkę o posiadanie

W pewnym momencie trzeciej kwarty Kansas City prowadziło w walce o posiadanie piłki 30:33-12:46 i wykonało 63 zagrania w porównaniu do 26 Atlanty. Falcons byli w stanie zrównoważyć te liczby w czwartej kwarcie, wykonując 30 zagrań w ostatnich trzech posiadaniach.

Chiefs zakończyli rozgrywki 72 zagraniami, a Falcons 56, pokonując Atlantę stosunkiem 349-311. — Josh Kendall, dziennikarz piszący o drużynie Falcons

Kuzyni osiągnęli ważny kamień milowy

Cousins ​​po cichu osiągnął kamień milowy w karierze, osiągając 40 000 jardów podań w sezonie regularnym, stając się piątym najszybszym graczem w historii NFL (153 mecze), który osiągnął ten wynik. Cousins, który grał w Waszyngtonie i Minnesocie, zanim przybył do Atlanty poza sezonem jako wolny agent, zakończył mecz 20 z 29 na 230 jardów, jedno przyłożenie i jedną przechwyconą piłkę. W swojej karierze ma 40 097 jardów w sezonie regularnym. — Kendall

Linia ofensywna Atlanty dotknięta kontuzjami

Dobra passa Falconsów w kwestii kontuzji mogła się skończyć w niedzielę wieczorem. W drugiej kwarcie Atlanta straciła prawego rozgrywającego Kaleba McGary’ego (kolano) i środkowego Drewa Dalmana (kostka). Nie wiadomo było od razu, jak poważne były kontuzje, ale żaden z nich nie wrócił do gry. Storm Norton zakończył grę jako prawy rozgrywający, a Ryan Neuzil przejął rolę środkowego. — Kendall

(Zdjęcie: Kevin C. Cox / Getty Images)