Casademont rozpoczyna sezon zwycięstwem nad Léridą (101–91)

Casademont Zaragoza rozpoczął w tę niedzielę sezon 2024–2025 u siebie zwycięstwem 101 do 91 przeciwko Hiopos Lérida. Rojillos czeka zatem sezon, w którym będą starali się walczyć o większe cele niż w poprzednich kampaniach, w których niejednokrotnie z ukosa patrzyli na spadek z ligi.

Latem tego roku Casademont przeprowadził 6 transferów, wśród których wyróżnia się Czarnogórski Dubljevic. Ponadto ważni gracze z poprzedniego sezonu, tacy jak Santi Yusta, Sulejmanovic i Bell-Haynes, kontynuują grę.

PIERWSZY DZIEŃ Z zwycięstwem nad Lleidą

Na początku sezonu przeciwko Léridzie Saragossaczycy dołożyli swoje pierwsze zwycięstwo w sezonie, wygrywając 10 (101-91) po dogrywce, którą goście wymusili.

Pierwsza kwarta rozpoczęła się od pokazania przez Hioposa Léridę świetnego poziomu w ataku i osiągach 19 punktów w zaledwie 8 minut z przewagą 7 nad Aragończykami. Zaragozańczycy narzucili się najpierw Dubljevicowi, a potem Bango. Wkład Spissu również był zasadniczy, ponieważ kierował grą zespołu i zdobywał pierwsze punkty w czerwonej koszulce w oficjalnym meczu. Punkty Sulejmanovica i Slaughtera przyznane Podopieczni Fisaca uzyskują częściowy wynik 6 do 0 zakończyć pierwsze minuty wygrywając 2: 21 – 19.

W drugiej kwarcie wyrównanie było kontynuowane. Przy wyniku 31:27 Casademont mógł otworzyć przewagę, ale niedokładności Zaragozańczyków w zbiórkach w ataku uniemożliwiły im posiadanie większej liczby opcji pod koszem. Lleidanie Na 3 minuty przed przerwą zremisowali do stanu 31. Choć drużyna Fisaca ponownie prowadziła 4:4 (38:34), Lérida zdobył częściowy wynik 0:5 i dzięki dwóm punktom Cooke’a objęli prowadzenie i do przerwy doszli do przerwy 38 – 39 w elektronice.

Po przerwie sukces Léridy po strzale z zewnątrz pozwolił drużynie Find uzyskać przewagę 9 punktów po dwukrotnym potrójnym trafieniu Bosta i Hasbroucka. Przy wyniku 45:54 Fisac ​​przerwał grę, a rojillos zbliżyli się do rywala (49:54), choć Lérida szybko odzyskała przewagę: 51:61. Napięcie rosło i Fisac ​​otrzymał technikę, która musiała porzucić grę. Lérida osiągnęła w meczu maksymalną przewagę, prowadząc 11, 55:66. Tam Yusta, a przede wszystkim Dubljevic, zdawali się dodawać emocji do ostatniej części meczu, która zakończyła się golem 65 – 69.

W ciągu ostatnich dziesięciu minut Spissu zdobył 6 punktów z rzutu wolnego i zremisował na 71. Obie drużyny wymieniały ciosy od trójki aż do ostatnich trzech minut, w których zremisował do stanu 80. Rojillos przeciwdziałali dobrej grze gości z trójki, wzmacniając się w środku dzięki Bango i Dubljevicowi. Po koszu Bella Haynesa było 86:82, ale gdy wydawało się, że Casademont przechyli losy spotkania, Lérida wróciła do walki i zremisować przy 87 i wymusić dogrywkę.

W dogrywce Saragossańczycy rzeczywiście dominowali. Najpierw po rzucie wolnym z Yustą i Bellem Haynesem, a potem po trójce Dubljevica: 95 – 89. Trzy punkty Yusty z rogu zakończyły mecz i dodały pierwsze zwycięstwo w sezonie 2024-2025.