Baskonia Pabla Laso rozpoczyna od porażki

Najważniejsza wiadomość lata na ławce nowego Liga Endesa 2024-25 to transfer Pabla Laso do Baskonii. Wrócił do domu po dominacji Niemcy z Bayernem Monachium ponownie postawiły stopę w ACB po byciu jednym z nich liderzy Realu Madrytale premiera nie pozostawiła najlepszych wrażeń. Zespół wiktoriański przegrał (88:80) z La Laguna Tenerife który nikogo nie oszuka i mimo zaliczonych kursów kontynuuje rywalizację na 10.

LA LAGUNA (TENERIFE), 29.09.2024. – Obrotowy Baskonii, Diop (c), wpada do kosza w otoczeniu zawodników La Laguna Tenerife podczas meczu pierwszego dnia ligi Endesa La Laguna Tenerife vs. Baskonia, w tę niedzielę w pawilonie Santiago Martín w La Laguna (Teneryfa).EFE/ Miguel BarretoEFE

Gdyby mecz trwał trzy kwarty, odczucia byłyby zupełnie inne. Ponieważ aż tam Baskonia poprawiała się w miarę upływu minut, a Tadas Sedekerskis, kapitan zamknął tę kwartę wsadem, który zapewnił im trzy prowadzenie (61-64, 30 min). La Laguna mimo wszystko była w grze i wykorzystała to przeciwko Baskonii, której brakowało konsekwencji.

Ponieważ ostatnia kwarta wszystko odwróciła. La Laguna zaprezentowała się z siedmioma punktami Bruno Fittipaldo i cztery Tima Abromaitisa, a wynik odwrócił się na korzyść Baskonistów (72-64, 33′). Nawet całkowicie wprowadzony w błąd Markus Howard nie był w stanie zmienić historii. Poniósł porażkę i nawet został wyrzucony z drużyny za piąty osobisty faul.

Powrót Baskonii do gry nastąpił dopiero w końcówce, kiedy Sedekerskis, Rogkavopoulos i Moneke podwyższyli na 0:8 (81-75, 38′), jednak nie doszło to do skutku. Shermadini, Sastre i Abromeitis udali się do sztabu, La Laguna Tenerife nie zmarnowała swoich okazji w ataku i podwyższyła wynik na 1:0.

LA LAGUNA (TENERYFA), 29.09.2024. - Trener Baskoni Pablo Laso podczas meczu pierwszego dnia ligi Endesa La Laguna Tenerife vs. Baskonia, w tę niedzielę w pawilonie Santiago Martín w La Laguna (Teneryfa).EFE/ Miguel Barreto

LA LAGUNA (TENERYFA), 29.09.2024. – Trener Baskoni Pablo Laso podczas meczu pierwszego dnia ligi Endesa La Laguna Tenerife vs. Baskonia, w tę niedzielę w pawilonie Santiago Martín w La Laguna (Teneryfa).EFE/ Miguel BarretoEFE

Bruno Fittipaldo Skończył jako najwybitniejszy zawodnik z 16 punktami, 9 asystami i 20 punktami rankingowymi wśród drużyny Wysp Kanaryjskich. W Baskonii 20 punktów i 6 zbiórek Chima Mnich były niewystarczające, aby podjąć Santiago Martina.