Bardzo skuteczna Huesca rozbija Kordobę

Huesca, dysponująca niewielką ilością futbolu i dużą skutecznością, pokonała w poniedziałek w El Alcoraz Córdobę (4:1) w meczu zamykającym szósty dzień LaLiga Hypermotion.

Zespół Huesca zmarnował skuteczność. Pięcioma celnymi celnymi strzałami zdobył cztery gole. Mieli zaledwie 32% posiadania piłki, a ich bramkarz Dani Jiménez po raz kolejny był ich najwybitniejszym zawodnikiem w meczu przeciwko drużynie z Kordoby, która grała bardzo słabo w obronie.

Córdoba rozpoczęła mecz lepiej, dobrze ugruntowana na boisku, wysoko atakując, prezentując atrakcyjną i odważną propozycję gry, która wkrótce została udaremniona przez Huescę, gdy w 12. minucie Valentín został ukarany rzutem karnym od Calderóna, który Sielva wykorzystał.

Po zdobyciu gola Huesca czekała, aż rywal wyprowadzi kontratak i po dwóch minutach, od 29 do 31, przypieczętowali pojedynek dwoma bramkami, jedną po błędzie obrony gości, którą wykorzystał Joaquín, a drugą sygnowaną przez Enricha.

Córdoba nie poddała się i na krótko przed końcem pierwszej połowy zmniejszyła przewagę po podaniu Carracedo po podaniu Mendesa.

Andaluzyjska drużyna po przerwie ponownie zdominowała Huescę, jednak brakowało jej skuteczności, jaką dysponował rywal. Dotarł w okolicę bardzo łatwo, ale bez powodzenia. Ich największą szansą na zdobycie gola był strzał Genaro w połowie drugiej połowy, któremu Dani Jiménez stłumił świetną interwencją.

W 89. minucie Huesca przypieczętowała zwycięstwo golem Jordiego Martína i dodała trzy punkty, co daje jej czwarte miejsce w tabeli, podczas gdy Córdoba jest osiemnasta.

– Karta techniczna

4 – SD Huesca: Dani Jimenez; Tony Abad, Jorge Pulido, Diego Gonzalez, Villarrasa; Sielva, Javi Perez (środa, m. 56), Kortajarena (J. Martin, m. 74); G. Valentin (Blasco, m. 82), Joaquin (Soko, m. 56) i Sergi Enrich (Unzueta, m. 74).

1 – Kordoba: Marin; C. Isaac, Lapeña, Marvel (Martinez, m. 46), Calderon; Theo Zidane (Obolski, m. 46) Alex Sala, Ruiz (Rodriguez, m. 36); Carracedo, Domy (Yoldi, m75) i Mendes.

Bramki: 1-0, m.13 Sielva (p); 2-0, m.29: Joaquín; 3-0, m.31: S. Enrich; 3-1, m.45: A. Mendes; 4-1, m. 89: J. Martin.

Sędzia: Muresan Muresan (Komitet Walencki). Huesca upominał G. Valentína i Sielvę; oraz w imieniu Kordoby, Izaaka i Genaro. Wyrzucił gościa Martíneza bezpośrednio czerwoną kartką (m.92).

Incydenty: Mecz odpowiadający szóstemu dniu LaLiga Hypermotion rozegrany w El Alcoraz przed 5899 widzami.