Barça masakruje Sydney Uni podczas pierwszego wielkiego wieczoru Manuela Ortegi

On Barça w tę sobotę staranował Uniwersytet Sydney australijski (53-23) w fazie grupowej Klubowych Mistrzostw Świata i doświadczył pierwszy ważny wieczór dla drużyny młodzieżowej Manuela Ortegisyn trenera i król strzelców pojedynku z dziewięcioma bramkami. Mistrz Europy podchodził do meczu ze świadomością, że ma… rywal dostępnypokonani dzień wcześniej przez Egipcjanina Al Ahly (15-49), więc się na to zdecydowali zmierz minuty swoich pierwszych mieczy i stawiaj na młodych i mniej zwyczajnych ludzi.

W obliczu takiego scenariusza młodzi Manuela Ortegimająca 19 lat, czyli w wieku podobnym do wielu jej przeciwników – wielu studentów uniwersytetu w Sydney – wyłoniła się jako odniesienie do drużyny ofensywnejdobrze obliczający, kiedy się pojawić i bardzo dokładny, gdy stoi twarzą do drzwi.

Dika MemEFE

Australijczycy podjęli walkę pierwsze pięć minut biorąc pod uwagę niechlujstwo w defensywie Katalończyków, ale na dziesięć minut przed przerwą tabela wyników zaczynała już być widoczna duże różnice między nimi zestawy (18-8min.20).

Komfortowe dochody Barcelony nie popsuły nastroju Sydney Uni, bardzo obraźliwe pomimo otrzymanego bicia, które pozwoliło Gonzalo Pérezowi de Vargasowi zabłysnąć między słupkami, m.in dwie interwencje z siedmiu metrów i dwa podwójne zatrzymania przed przerwą (27-12).

Javi Rodríguez z Barcelony chwyta zawodnika z Sidney Uni

Javi Rodríguez z Barcelony chwyta zawodnika z Sidney UniEFE

Chociaż nie było elementu rywalizacji, pojedynek dodał pewności siebie takim graczom Antonio Bazán, Juan Palomino i Domen Makucmniej obecny w minutach zapotrzebowania, ponieważ Ortegaktóry nadal cieszył się swoją wielką nocą.

Australijczycyprzekroczone, jak w przypadku ich pierwszego zobowiązania w Egipcie, powierzono Lino Messerschmidtowistrzelec siedmiu bramek, aby zatuszować wynik, ale ujarzmienie Barcelony było niepodważalne od początku do końca (53-23).

Z takim wynikiem Barça w tę niedzielę będzie starał się pokonać Al Ahly (19:00 CET), aby zapewnić sobie miejsce w półfinale i tym samym stopniowo zbliżać się do celu, jakim jest po raz szósty w swojej historii zdobyła Klubowy Puchar Świata.

Karta techniczna

53 – Barca (27+26): Pérez de Vargas (1) (Nielsen); Bazán (8), Mem (4), Ariño (3), Janc (4), N’Guessan (-), Aleix (6, 1 miejsce), Thiagus Petrus (-), Makuc (8), Manuel Ortega (9) ), Palomino (5), Richardson (1 miejsce), Petar Cikusa (1) i Javi Rodriguez (3).

23 – Uniwersytet w Sydney (12+11): Szalkucki (Rozsavolgyi y Bjorn McCourt), Mauron (1), Gaulin (-), Delpire (2, 1p.), Warrener (2), Inada (1), Messerschmidt (7), Matlach (-), Kleineidam (2 ), Klampt (3), Gregorio (1 miejsce), Coindevel (-) i Goedert (4).

Sędziowie: Khasan Ismoilov (UZB) i Khusan Ismoilov (UZB). Excluyeron do Bazána, Javi Rodríguez (2) i uwielbia Barçę, a Messerschmidt do Sydney.

Częściowe co pięć minut: 4-3, 8-5, 14-5, 18-9, 22-10, 27-12 (odpoczynek), 31-15, 41-17, 46-19, 48-20, (53-23).

Przypadki: Mecz grupy B Klubowych Mistrzostw Świata pomiędzy Barçą a australijskim Sydney Uni rozegrany został w New Capital Sports City Hall w Kairze (Egipt).