Anonimowi dyrektorzy NFL mają wyraźnego faworyta w kategorii najlepszego biura obsługi

(Zdjęcie: Jamie Squire/Getty Images)

W sporcie zawodowym niektóre urzędy podejmują jedną złą lub wątpliwą decyzję za drugą, podczas gdy inne konsekwentnie robią to, co konieczne, aby przynajmniej mieć prawdziwą szansę na mistrzostwo świata.

„The Athletic” przeprowadził niedawno ankietę wśród 40 dyrektorów i trenerów z całej ligi i zapytał ich, która drużyna ma najlepszy front office, i według Ryana Minka zwycięzcą został Baltimore Ravens.

Ravens pokonali dwukrotnego obrońcę tytułu mistrza Super Bowl, Kansas City Chiefs, który zajął drugie miejsce, oraz San Francisco 49ers, odwiecznych pretendentów, którzy z każdym sezonem dodawali więcej talentu i zajęli trzecie miejsce w głosowaniu.

Wiceprezesem wykonawczym i dyrektorem generalnym drużyny Ravens jest Eric DeCosta, który zaczynał w drużynie w 1996 roku jako asystent ds. personalnych zawodników, a później został zastępcą dyrektora generalnego w 2012 roku.

Swoją obecną rolę rozpoczął w 2019 r., w tym samym roku rozgrywający Lamar Jackson po raz pierwszy został pełnoetatowym starterem na cały sezon.

Jackson zdobył w tym roku tytuł MVP ligi, ale jego produkcja spadła w ciągu następnych trzech sezonów.

Jednak w zeszłym sezonie zdobył kolejnego MVP, poprowadził Ravens do najlepszego rekordu w NFL w sezonie zasadniczym.

Po tym, jak przegrali w meczu o mistrzostwo AFC z Chiefs, DeCosta i załoga postanowili zachować się agresywnie i podpisali kontrakt z Derrickiem Henrym, gwiazdą biegacza, który kiedyś w biegu przekroczył 2000 jardów w jednym sezonie, w ramach bezpłatnej agencji.

Podczas gdy Baltimore ma na początku sezonu zaledwie 1-2, Henry spisał się znakomicie, a trzecioroczny zawodnik Isaiah Likely zaczyna wyglądać jak ogier.

Choć mają problemy z obroną, w ciągu najbliższych kilku tygodni mogą zacząć nabierać prawdziwego impetu, po pokonaniu na wyjeździe Dallas Cowboys w zeszły weekend.