Alemao prowadzi do Oviedo, które wygrywa i przekonuje (1-0)

Real Oviedo zdobył trzy punkty po wizycie SD Eibara (1:0) u Carlosa Tartiere. The Blues mają 7 punktów z ostatnich 9 możliwych i są o jeden punkt od barażu o awans.

Javi Calleja wprowadził kilka zmian w wyjściowym składzie. Santi Cazorla powrócił, uzupełniając trójząb pomocnika wraz z Seoane i Colombatto. Luengo grał jako prawy obrońca, David Costas ponownie wszedł na środkowy obrońca, a Sebas Moyano grał w ataku obok Ilyasa i Alemao.

LaLiga

Oviedo i Eibar spotkali się ponownie po fazie play-off w zeszłym sezonie.

PIERWSZA CZĘŚĆ BEZ RYTMU… I BEZ OKAZJI

Pierwsze 45 minut charakteryzowało się wolnym tempem gry Oviedo i konserwatywnym stylem Eibara. Podsumowując, żaden z nich nie miał klarownych sytuacji.

Najważniejszym wydarzeniem była bezpośrednia czerwona kartka dla Davida Costasa, która została unieważniona przez salę VOR, co uznało Jona Bautistę za spalonego, ofiarę faulu środkowego obrońcy Oviedo, który doprowadził do jego wyrzucenia. Przy stanie 0:0 i dobrym strzale Sebasa Moyano w doliczonym czasie gry w pierwszej połowie obie drużyny skierowały się do szatni.

David Costas zobaczył czerwoną kartkę, ale została ona unieważniona w pokoju VOR.

LaLiga

David Costas zobaczył czerwoną kartkę, ale została ona usunięta z sali VOR.

ALEMAO ZApalił Knot Tartiere

Oviedo objęło prowadzenie na tablicy wyników już w pierwszej akcji drugiego aktu. Ilyas Chaira ukradł piłkę Eibarowi i precyzyjnie dośrodkował w głowę Alemao, który mocno uderzył w środek bramki i podwyższył wynik na 1:0. Brazylijczyk strzelił swojego drugiego gola w sezonie po tym, jak poprzedniego dnia trafił do siatki w meczu z Eldense.

W drugiej połowie Oviedo miało wiele okazji, co było najlepszymi minutami drużyny Carbayones w tym sezonie. Eibar ostatnie minuty grał w dziesięcioosobowym składzie z powodu wyrzucenia Arambarriego. Zespół Joseby Etxeberrii nie był w stanie zareagować i w Oviedo pozostały trzy punkty.