Samsung Galaxy Watch 7, Galaxy Watch Ultra z procesorem 3 nm i zaawansowanymi funkcjami zdrowotnymi zostały wprowadzone na rynek: szczegóły

Samsung Galaxy Watch 7 i Galaxy Watch Ultra zostały zaprezentowane na wydarzeniu Galaxy Unpacked w Paryżu w środę. Gigant technologiczny wprowadził pierwszy w historii model Ultra w serii Galaxy Watch, porzucając wariant Classic z poprzedniego roku. Podczas gdy podstawowy Galaxy Watch 7 będzie dostępny z tarczami 40 mm i 44 mm, Watch Ultra będzie dostępny z pojedynczą tarczą 47 mm. Oba smartwatche będą obsługiwać łączność LTE i Bluetooth 5.3. Firma powiedziała, że ​​model Ultra to smartwatch skoncentrowany na wydajności, odpowiedni do ekstremalnych warunków.

Samsung Galaxy Watch 7, Cena Watch Ultra, Dostępność

Cena Samsung Galaxy Watch 7 zaczyna się od 299 USD w USA. Z drugiej strony Galaxy Watch Ultra będzie dostępny w cenie 649 USD w USA. 40-milimetrowy Galaxy Watch 7 będzie dostępny w kolorach kremowym i zielonym, natomiast wariant 44-milimetrowy można kupić w kolorach zielonym i srebrnym. Galaxy Watch Ultra, który jest dostępny z pojedynczą tarczą 47 mm, będzie dostępny w kolorach tytanowoszarym, tytanowosrebrnym i tytanowobiałym.

W Indiach 40-milimetrowy Galaxy Watch 7 z Bluetooth kosztuje 29 999 rupii, natomiast wariant z Bluetooth i LTE kosztuje 33 999 rupii. Tarcza 44-milimetrowa z samym Bluetooth będzie dostępna w cenie 32 999 rupii, natomiast wariant z Bluetooth i LTE można kupić za 36 999 rupii. Ponadto Galaxy Watch Ultra będzie dostępny w cenie 59 999 rupii. Oba modele będzie można zamawiać w przedsprzedaży od środy 10 lipca od godziny 20:00 czasu indyjskiego, a sprzedaż rozpocznie się 24 lipca.

Samsung udostępnił również oferty przedsprzedaży dla obu modeli. Osoby, które zarezerwują Galaxy Watxh 7, otrzymają zwrot gotówki z wielu banków o wartości 8000 rupii i bonus za ulepszenie o tej samej wartości. Konsumenci, którzy zarezerwują Galaxy Watch Ultra z wyprzedzeniem, otrzymają zwrot gotówki z wielu banków o wartości 10 000 rupii lub bonus za ulepszenie o tej samej wartości.

Specyfikacje i funkcje Samsung Galaxy Watch 7

Samsung Galaxy Watch 7 jest dostępny w dwóch rozmiarach tarczy. Tarcza 40 mm ma wymiary 40,4 x 40,4 x 9,7 mm i waży 28,8 g. Z drugiej strony tarcza 44 m ma wymiary 44,4 x 44,4 x 9,7 mm i waży 33,8 g. Podczas gdy mniejsza tarcza ma wyświetlacz 1,3 cala (432 x 432 pikseli), większa tarcza ma wyświetlacz 1,5 cala (480 x 480 pikseli). Oba są wyświetlaczami Super AMOLED z funkcją always-on.

Podstawowy model smartwatcha Samsunga jest wyposażony w procesor Exynos W1000 3 nm w połączeniu z 2 GB pamięci RAM i 32 GB wbudowanej pamięci masowej. To pierwszy raz, kiedy Samsung użył procesorów 3 nm w serii Galaxy Watch. Urządzenia działają na zegarku One UI 6 Watch firmy Google opartym na Wear OS. Wariant 40 mm jest zasilany baterią 300 mAh, podczas gdy wariant 44 mm ma baterię 425 mAh. Oba obsługują bezprzewodowe szybkie ładowanie oparte na WPC.

Smartwatch jest wyposażony w funkcje śledzenia kondycji, takie jak monitorowanie tętna, tlenu i snu. Urządzenie zyskuje również nowe funkcje, takie jak Workout Routine, która pozwala użytkownikom łączyć różne ćwiczenia, oraz Race, która pozwala im porównywać bieżące i przeszłe wyniki w czasie rzeczywistym,

Ponadto Samsung Galaxy Watch 7 zawiera również algorytm AI do analizy snu. Oferuje on zatwierdzone przez FDA śledzenie bezdechu sennego Novo, alerty w czasie rzeczywistym o nienormalnie wysokim lub niskim tętnie, monitorowanie migotania przedsionków i wiele więcej. Samsung twierdzi, że smartwatch może również zapewnić użytkownikom elektrokardiogram (EKG) i monitorowanie ciśnienia krwi.

Specyfikacje i funkcje Samsung Galaxy Watch Ultra

Samsung Galaxy Watch Ultra jest dostępny z pojedynczą tarczą 47 mm o wymiarach 47,1 x 47,4 x 12,1 mm i wadze 60,5 g. Posiada ramę klasy tytanowej i 1,5-calowy (480 x 480 pikseli) wyświetlacz Super AMOLED always-on o jasności szczytowej 3000 nitów. Model ten ma ten sam procesor, pamięć masową i system operacyjny co Watch 7. Oferuje również wodoodporność do 10 ATM.

Jest zasilany baterią 590 mAh i obsługuje szybkie ładowanie bezprzewodowe oparte na WPC. Firma twierdzi, że ma najdłuższą żywotność baterii w ofercie Galaxy Watch, oferując do 100 godzin w trybie oszczędzania energii i do 48 godzin w trybie oszczędzania energii podczas ćwiczeń.

Jeśli chodzi o urządzenia do śledzenia zdrowia i sprawności fizycznej, oferuje wszystkie funkcje Galaxy Watch 7. Ponadto Galaxy Watch Ultra jest wyposażony w nowy kafel multi-sport, który umożliwia użytkownikom śledzenie treningów obejmujących wiele kursów. Dodano również funkcję funkcjonalną mocy progowej (FTP) do pomiaru maksymalnej mocy rowerowej.

Urządzenie, zasilane przez AI, pokazuje również spersonalizowane strefy tętna, aby pomóc użytkownikowi pracować z optymalną intensywnością. Ponadto Galaxy Watch 7 Ultra ma przycisk Quick Button do natychmiastowego inicjowania i kontrolowania treningów, syrenę alarmową i tryb nocny.

Zrodlo