Samsung Galaxy S24 Ultra ma otrzymać nową aktualizację z dużymi ulepszeniami aparatu

Samsung Galaxy S24 Ultra wkrótce otrzyma nową aktualizację oprogramowania, która wprowadzi ulepszenia różnych funkcji aparatu, według informatora. Od premiery smartfona w styczniu kupujący zgłaszali kilka problemów, w tym opóźnienia migawki i problemy z rozmyciem ruchu nękające aparat. Chociaż Samsung wprowadził od tego czasu kilka aktualizacji One UI dla telefonu, z których najbardziej znacząca pojawiła się w kwietniu – obejmująca ulepszenia doświadczenia użytkownika, nie ma oficjalnych informacji o poprawkach aparatu, ale mówi się, że wkrótce się to zmieni.

Aktualizacja aparatu Samsung Galaxy S24

W post na X (dawniej Twitter) informator Ice Universe twierdził, że Samsung wkrótce rozpocznie wdrażanie sierpniowej aktualizacji dla Samsung Galaxy S24 Ultra. Podobno ma ona wprowadzić poprawki problemów związanych z optymalizacją balansu bieli, optymalizacją HDR, nadmiernym przetwarzaniem obrazów i powiększaniem wideo.

Jednak nie będzie on obejmował optymalizacji dla zdjęć teleobiektywowych i zdjęć w trybie nocnym wykonanych powyżej 10-krotnego zoomu optycznego, zgodnie z informacją od informatora. Ma to związek z problemem, który powoduje, że zdjęcia wykonane przy powiększeniu 9,9X wyglądają lepiej w porównaniu do zdjęć wykonanych przy powiększeniu 10X, które mają więcej szumu.

Aktualizacja została po raz pierwszy zasugerowana przez tego samego informatora w maju, z twierdzeniami, że aktualizacja One UI 6.1.1 dla Galaxy S24 Ultra przyniesie ulepszenia aparatu. W tym czasie zasugerowano, że aktualizacja jest wciąż na wczesnym etapie i zostanie poddana testom przed publicznym wdrożeniem. Co godne uwagi, Samsung spekulował, że wprowadzi aktualizację wraz ze swoimi smartfonami Galaxy Z Fold 6 i Flip 6, które zostaną zaprezentowane na wydarzeniu Galaxy Unpacked 10 lipca.

Inne aktualizacje

W ciągu ostatnich kilku miesięcy Samsung wprowadził funkcje oparte na Galaxy AI – swoim zestawie funkcji sztucznej inteligencji (AI) – również do innych smartfonów. Należą do nich Circle to Search, Live Call Translate, Chat Assist, Note Assist i Generative Edit. Jednak nie wszystkie z nich trafiły do ​​starszych telefonów Samsunga, prawdopodobnie z powodu ograniczeń sprzętowych.


Linki partnerskie mogą być generowane automatycznie – szczegóły znajdziesz w naszym oświadczeniu dotyczącym etyki.Zrodlo