Podobno Oura Ring otrzymuje funkcję Oura Advisor opartą na sztucznej inteligencji, która oferuje spersonalizowane spostrzeżenia

Oura podobno wprowadza nową funkcję sztucznej inteligencji (AI) dla swoich inteligentnych pierścieni, która pozwoli użytkownikom otrzymywać rekomendacje i informacje od chatbota na temat zdrowia i stylu życia. Funkcja ta, nazwana Oura Advisor, ma sugerować działania mające na celu poprawę wybranych przez użytkowników wskaźników zdrowia i nawyków. Podobno jest częścią programu Oura Labs i będzie dostępna tylko dla użytkowników iOS, którzy posiadają inteligentne pierścienie trzeciej generacji tej firmy. Co ciekawe, funkcja ta została uruchomiona zaledwie dzień przed wydarzeniem Samsung Galaxy Unpacked, na którym gigant technologiczny ma wprowadzić na rynek swoje urządzenie Galaxy Ring.

Podobno uruchomiono doradcę Oura opartego na sztucznej inteligencji

Według raportu Android Authority użytkownicy Oura Ring 3 na iOS mogą teraz uzyskać dostęp do trenera AI z Oura Labs. Oura Labs zostało uruchomione przez firmę w kwietniu i wymaga od użytkowników zarejestrowania się w programie. Po uzyskaniu dostępu mogą zacząć korzystać z tej funkcji.

Oura Advisor to podobno oparty na sztucznej inteligencji trener zdrowia i stylu życia, z którym użytkownicy mogą prowadzić rozmowy. Użytkownicy mogą pytać chatbota o to, jak poprawić sen, pielęgnować nowe nawyki lub budować odporność, zgodnie z publikacją. Mówi się, że funkcja jest całkowicie konfigurowalna, a użytkownicy mogą wybierać obszary, na których się skupiają.

Funkcja ta może również zapamiętywać poprzednie konwersacje, aby kontekstowo zalecać ulepszenia lub oferować spostrzeżenia dotyczące zapytanych metryk. Informacje są przechowywane jako „pamięć” i można je ręcznie usunąć z chatbota.

Doradca Oura
Źródło zdjęcia: Android Authority

Na zrzucie ekranu udostępnionym przez publikację pokazano, że funkcja ta inicjuje konwersacje, co podkreśla, że ​​może również uzyskiwać dostęp do danych z codziennych aktywności użytkowników i sygnalizować nieprawidłowości. Użytkownik może wtedy poprosić o zalecenia dotyczące poprawy metryki, a sztuczna inteligencja zaproponuje sugestie.

Dyrektor generalny Oura, Tom Hale, odniósł się w przemówieniu do rosnącej konkurencji ze strony takich urządzeń jak Fitbit firmy Google i wkrótce wprowadzony na rynek Galaxy Ring firmy Samsung. wywiad z CNET. Hale twierdził, że Oura Ring wyróżnia się na tle konkurencji ze względu na spójność danych, nową funkcję pamięci i wykorzystanie przez firmę wielu modeli AI.

Później tego samego dnia Samsung ma wypuścić swój inteligentny pierścień. Będzie ciekawie zobaczyć, czy firma ogłosi jakieś funkcje, które mogą konkurować z trenerem AI Oury.


Linki partnerskie mogą być generowane automatycznie – szczegóły znajdziesz w naszym oświadczeniu dotyczącym etyki.

Aby otrzymywać najnowsze wiadomości i recenzje ze świata technologii, obserwuj Gadgets 360 na X, Facebook, WhatsApp, Wątki I wiadomości GoogleAby otrzymywać najnowsze filmy o gadżetach i technologii, zapisz się na nasz kanał Kanał Youtube. Jeśli chcesz wiedzieć wszystko o najlepszych influencerach, śledź nasz wewnętrzny Kto to jest360 NA Instagram I Youtube.

Seria iPhone 16 może pojawić się ze zmianami w projekcie Face ID: Raport


Apple Arcade doda w sierpniu Temple Run: Legends, Vampire Survivors+ i tytuł Vision Pro SpatialZrodlo