Pache (PP) zauważa, że ​​Puigdemont nie jest "całkowicie amnestijalny" Chociaż "hiperwentylować" Bolaños i Tsunami są zarchiwizowane

Zaufaj „Sprawiedliwości i odważnym sędziom”, którzy buntują się, by stać na straży Konstytucji i „interesu ogólnego”

Rzecznik PP w Zgromadzeniu Madryckim Carlos Díaz-Pache podkreślił, że chociaż Sąd Najwyższy zarchiwizował sprawę przeciwko Tsunami Democràtic i sprawę o terroryzm przeciwko byłemu prezydentowi Generalitat Carlesowi Puigdemontowi, „nie podlega to całkowicie amnestijalizacji „chociaż Minister Prezydencji, Sprawiedliwości i Stosunków z Kortezami Félix Bolaños „hiperwentyluje”.

„To wstyd, że z powodu nieprawidłowości w przetwarzaniu danych, 24-godzinnego opóźnienia w czynnościach, które sędzia powinien był podjąć, wniesiono działania o charakterze karnym i wyraźnie przestępczym” – zapowiedział Díaz-Pache w wywiadzie z Europa Press po wniesieniu sprawy karnej przeciwko Puigdemontowi i posłowi ERBN w parlamencie Rubenowi Wagensbergowi.

Sędzia TS Susana Polo przyjęła tę decyzję po otrzymaniu postanowienia, na mocy którego sędzia Sądu Krajowego Manuel García Castellón zarchiwizował sprawę „Demokratycznego Tsunami” po tym, jak Izba Karna unieważniła wszystkie postępowania uzgodnione w ciągu ostatnich trzech lat, ponieważ dochodzenie było przedłużony do dnia 30 lipca 2021 r., 24 godziny po terminie.

Díaz-Pache zażartował, że Puigdemont „wszystko idzie dobrze, jeśli się zgadza” z prezydentem rządu Pedro Sánchezem. Przypomniał, jak amnestia i „wniesienie tej sprawy” nastąpiły po ułaskawieniu polityków uwięzionych w ramach „procès”.

„Popularny” ostrzegł, że „nadal są sędziowie, którzy w dalszym ciągu rejestrują niektóre przestępcze działania” byłego prezydenta Katalonii i że „będą mu nadal stawiane zarzuty”. „Nie będzie mógł zostać objęty całkowitą amnestią, jak twierdzi europejski wymiar sprawiedliwości i jak twierdzą sędziowie Sądu Najwyższego” – podkreślił Carlos Díaz-Pache.Zrodlo