Google i Apple współpracują, aby stworzyć nowe narzędzie umożliwiające łatwe przesyłanie multimediów między urządzeniami

Google wprowadza nową inicjatywę, która ułatwia przenoszenie danych z Google Photos do iCloud Photos, ogłosiła firma w środę. Aby to osiągnąć, gigant technologiczny z Mountain View połączył siły z Apple, aby zapewnić obsługę iCloud Photos w inicjatywie przenoszenia danych Google – Google Takeout – umożliwiając bezproblemowe przenoszenie multimediów do iCloud Photos bez usuwania ich z biblioteki Google, co wymaga pobrania danych.

Partnerstwo Apple-Google

Według bloga post przez Data Transfer Initiative, forum, które opracowuje narzędzia open-source do łatwego przesyłania danych między urządzeniami, Google i Apple połączyły siły, aby wprowadzić nowe narzędzie oparte na technologii open-source Data Transfer Project (DTP). Mówi się, że funkcja ta zostanie udostępniona użytkownikom w przyszłym tygodniu.

Na forach wsparcia Apple i Google można teraz znaleźć informacje dotyczące przenoszenia plików multimedialnych z Google Photos do iCloud Photos. Według do Apple, użytkownicy będą teraz widzieć iCloud Photos jako miejsce docelowe w Google Takeout. Mogą następnie wybrać dane, które chcą przenieść i udostępnić uprawnienia widoczności multimediów Google.

Zdjęcia i filmy pojawią się w nowym albumie „Importuj z Google” w aplikacji Zdjęcia. Media będą również miały datę transferu. Jeśli brakuje niektórych zdjęć lub filmów, będą dostępne w folderze na Dysku o tej samej nazwie. Po zakończeniu transferu danych, Apple twierdzi, że użytkownicy otrzymają potwierdzenie e-mailem. Jeśli z jakiegoś powodu iCloud Photos zostanie wyłączony w trakcie procesu, na urządzeniu Apple będą widoczne tylko już przesłane media, zgodnie z informacjami firmy.

Obsługiwany jest tylko transfer plików zdjęć i wideo. Zgodnie z Apple, inne media, takie jak Motion Photos, Live Photos lub Memories, nie mogą być przesyłane. Obsługuje formaty obrazów, takie jak JPEG, HEIC lub PNG, a także formaty wideo MP4 i MOV. Te zdjęcia i filmy, których nie można przesłać do iCloud Photos, są przenoszone do iCloud Drive.

Ten ruch jest częścią inicjatywy transferu danych wprowadzonej przez Apple, Google i Meta. Ma na celu zwiększenie przenośności danych poprzez umożliwienie użytkownikom przesyłania swoich danych w sieci między urządzeniami.

Zrodlo