CMF Phone 1 Pierwsze wrażenia

CMF by Nothing w końcu wprowadziło swój pierwszy smartfon w Indiach, wprowadzając na rynek model CMF Phone 1. Najnowszy smartfon od CMF ma cenę 15 999 rupii za opcję 6 GB RAM + 128 GB pamięci masowej, podczas gdy model 8 GB RAM + 128 GB kosztuje 17 999 rupii. Już wiemy, że Nothing stawia sobie za cel oferowanie unikalnej perspektywy w projektowaniu smartfonów, a CMF Phone 1 kontynuuje tę tradycję o krok dalej, dzięki wymiennemu panelowi tylnemu.

Telefon zawiera również interesujące funkcje i specyfikacje, w tym MediaTek Dimensity 7300 SoC, do 8 GB pamięci RAM, tylny aparat 50 MP, baterię 5000 mAh i wiele innych. Telefon jest nowym konkurentem w najlepiej sprzedającym się segmencie w Indiach. Sprawdź pierwsze wrażenia, aby dowiedzieć się więcej o tym, co go wyróżnia.

Telefon CMF Phone 1 jest dostępny w kolorze czarnym, jasnozielonym, niebieskim i pomarańczowym.

Pod względem wzornictwa CMF Phone 1 może wyglądać jak zwykły smartfon w segmencie cenowym poniżej 18 000 rupii z tylnym panelem z poliwęglanu i matowym wykończeniem. Przedni panel ma cienkie ramki i wycięcie na aparat do selfie u góry.

Jednak w momencie, gdy go obrócisz, zauważysz cztery śruby na każdym rogu i pokrętło u podstawy. Możesz się zastanawiać, czy śruby są częścią estetyki projektu. Jednak mają one swoje zastosowanie! Odkręcasz je, aby wymienić cały tylny panel. Tak, CMF Phone 1 ma modułową konstrukcję umożliwiającą wymianę całego tylnego panelu, co było dość widoczne w początkach smartfonów z wyjmowanymi bateriami i obudowami.

cmf telefon 1 4 CMF Telefon 1

Tylny panel telefonu CMF Phone 1 można zdjąć i wymienić na nowy.

Cały proces jest stosunkowo prosty. Wystarczy odkręcić śruby za pomocą narzędzia dołączonego do obudowy, wyjąć ją, dodać nową i skręcić je z powrotem. Zaleca się jednak wyjęcie tacki na kartę SIM przed wyjęciem obudowy.

Smartfon jest dostępny w czterech wersjach kolorystycznych: czarnej, jasnozielonej, pomarańczowej i dostępnej wyłącznie w Indiach niebieskiej. Wersja czarna i jasnozielona oferują subtelną fakturę, natomiast niebieska i pomarańczowa mają warstwę skóry wegańskiej, co zapewnia wykończenie premium. Etui kosztują 1499 rupii. Całe doświadczenie związane ze zmianą panelu z pewnością przenosi Cię w przeszłość, ale oznacza to również, że musisz uważać na małe śrubki, ponieważ mają tendencję do pstrykania (jeśli wiesz, wiesz).

cmf telefon 1 6 CMFPhone1

Smartfon wyposażono w wyświetlacz Super AMOLED o przekątnej 6,67 cala

CMF Phone 1 ma również dobry wyświetlacz w tym segmencie cenowym. Telefon jest wyposażony w 6,67-calowy wyświetlacz Full HD+ Super AMOLED, który oferuje 2000 nitów jasności szczytowej, dzięki czemu wydaje się jasny w warunkach zewnętrznych. Słuchawka ma również 120 Hz adaptacyjnej częstotliwości odświeżania ekranu i 240 Hz częstotliwości próbkowania dotyku. Wyświetlacz oferuje dobre kąty widzenia i kontrast, zapewniając przyjemne wrażenia wizualne.

Pierwszy smartfon od CMF Phone 1 również zawiera interesujący sprzęt. Otrzymujesz ośmiordzeniowy układ SoC MediaTek Dimensity 7300, który jest znany z dobrej wydajności. Ponadto telefon jest wyposażony w maksymalnie 8 GB pamięci RAM i 128 GB pamięci wewnętrznej, którą można rozszerzyć do 2 TB za pomocą hybrydowego gniazda na kartę microSD, co oznacza, że ​​możesz mieć dwie karty SIM jednocześnie lub jedną kartę SIM i microSD. Nie przetestowaliśmy jeszcze pełnych możliwości CMF Phone 1, więc bądźcie czujni, aby uzyskać szczegółową recenzję.

cmf telefon 1 5 CMFPhone1

Telefon CMF Phone 1 jest zasilany przez układ SoC MediaTek Dimensity 7300

Interfejs użytkownika to coś, z czego Nothing jest szczególnie dumne. Nothing OS oferuje dobry poziom personalizacji, jak monochromatyczny motyw, który wycisza kolory, zapewniając minimalne wrażenia. Podobało mi się narzędzie AI Wallpaper Generator, które pomaga tworzyć spersonalizowane tło, funkcja, którą chciałbym zobaczyć we wszystkich smartfonach.

Jeśli chodzi o aparat, CMF Phone 1 również wydaje się zdolny. Firma dodała podwójną kamerę na tylnym panelu. Urządzenie ma 50-megapikselowy główny czujnik Sony i obiektyw portretowy z przysłoną f/1.8. Telefon ma również 16-megapikselowy aparat. Oba aparaty są wyposażone w TrueLens Engine z Ultra XDR i AI Vivid Mode. O aparatach opowiem w nadchodzącej recenzji, więc bądźcie czujni.

cmf telefon 1 8 CMFPhone1

Telefon CMF Phone 1 obsługuje szybkie ładowanie o mocy 33 W.

Bateria również wydaje się być przyzwoita. Telefon jest wyposażony w baterię o pojemności 5000 mAh i obsługuje szybkie ładowanie 33 W, co jest standardem w tym segmencie cenowym.

Z ceną początkową 15 999 rupii, CMF Phone 1 to interesujący pakiet z odpowiednią równowagą funkcji. Jednak muszę go jeszcze przetestować, aby sprawdzić, czy może konkurować z konkurencją. Obecnie, jeśli spojrzysz na dynamikę rynku, ten segment oferuje silną konkurencję z produktami takimi jak Infinix Note 40 (recenzja), Realme P1 5G (recenzja), OnePlus Nord CE 4 Lite (recenzja) i innymi. Więc bądźcie czujni, aby uzyskać szczegółową recenzję CMF Phone 1!

Zrodlo