Ceny Bitcoina i Etheru spadają pod presją makroekonomiczną, ponieważ wartości większości walut cyfrowych spadają

Cena bitcoina spadła do 55 160 USD (około 46 lakh rupii) na międzynarodowych giełdach, takich jak CoinMarketCap, w poniedziałek, kilka miesięcy po osiągnięciu rekordowego poziomu 73 750 USD (około 61,5 lakh rupii). Na giełdach zagranicznych cena BTC spadła o 4,09 procent w ciągu ostatnich 24 godzin, podczas gdy na indyjskich giełdach, takich jak BuyUCoin, CoinDCX i WazirX, wartość BTC jest obecnie zmienna i waha się od 55 000 USD (około 45 lakh rupii) do 61 740 USD (około 51 lakh rupii). Sektor ten doświadczył pewnych wstrząsów po miesiącach stagnacji, jeśli chodzi o ceny walut cyfrowych.

Cena Etheru również spadła w poniedziałek — podobnie jak najpopularniejszego cyfrowego aktywa na świecie — z powodu trwającej presji rynkowej. W zeszłym tygodniu wynosiła 3448 USD (około 2,87 lakh rupii), a obecnie wynosi 2911 USD (około 2,4 lakh rupii) na giełdach międzynarodowych. W Indiach ETH jest notowany po 2879 USD (około 2 lakh rupii). Wartość aktywów spadła o około cztery procent zarówno na giełdach krajowych, jak i wewnętrznych.

„Ten spadek jest w dużej mierze przypisywany presji sprzedaży ze strony przejętych sprzedaży BTC przez rządy Niemiec i USA, a także zwrotów dla użytkowników Mt. Gox” – powiedział dział rynkowy CoinSwitch dla Gadgets360. „W zeszłym tygodniu Bitcoin spadł już poniżej swojej 200-dniowej średniej kroczącej. Analitycy ostrzegają przed potencjalnym dalszym spadkiem, ale wskazują również na potencjalne okazje do kupna”.

Ceny większości kryptowalut spadły w poniedziałek, otwierając możliwości zakupu dla potencjalnych nabywców. Solana, Ripple, Dogecoin, Cardano i Avalanche odnotowały straty obok BTC i ETH.

Shiba Inu, Polkadot, Chainlink, Leo i Polygon również straciły na wartości w poniedziałek.

Całkowita wycena rynku kryptowalut spadła o 4,63 procent w ciągu ostatnich 24 godzin. Kapitalizacja rynkowa sektora kryptowalut wynosiła 2,02 biliona dolarów (około 1 68 58 374 crore rupii) w momencie pisania, zgodnie z CoinMarketCap.

Z drugiej strony, niektóre kryptowaluty odnotowały wzrost cen w poniedziałek. Należą do nich Tether, USD Coin, Tron i Status.

Analitycy pokładają nadzieje w oczekiwanym zatwierdzeniu krypto ETF w USA, co może dodać więcej wartości tym kryptowalutom, które ponoszą straty. Oczekuje się również, że Solana odnotuje pewne znaczące wahania cen, biorąc pod uwagę, że VanEck złożył wniosek o Solana ETF w USA, a szanse na jego zatwierdzenie pozostają wątpliwe.

„Pomimo niedawnego spadku na rynku, są oznaki ożywienia, inwestorzy gromadzą Bitcoiny za pośrednictwem funduszy ETF. Podobnie, Solana również wykazuje oznaki potencjalnego ożywienia, a RSI wskazuje na możliwy spadek presji sprzedaży. Wybicie ponad 20-dniową EMA może wywołać rajd w kierunku 50-dniowej SMA”, powiedział Avinash Shekhar, współzałożyciel i dyrektor generalny Pi42 w wywiadzie dla Gadgets360.


Linki partnerskie mogą być generowane automatycznie – szczegóły znajdziesz w naszym oświadczeniu dotyczącym etyki.

Zrodlo