(Zdjęcie: Julio Aguilar/Getty Images)

Po szybkim zakończeniu sezonu 2022 i dotarciu do rundy play-offów w dywizji, Jacksonville Jaguars zaczęli być uważani za wschodzących pretendentów do AFC.

Jednak w zeszłym sezonie doświadczyli korekty, ponieważ początek 8-3 zmienił się w wynik 9-8 i odpadli z play-offów.

Choć wielu mogło ochłonąć z powodu potencjału Jaguarów w przyszłości, Field Yates powiedział w programie „NFL Live” ESPN, że ich skład jest ustawiony na rozgrywającego Trevora Lawrence’a, który wykona kolejny krok w jego rozwoju, muszą po prostu „grać lepiej”.

Jacksonville doznało znaczącego odejścia poza sezonem, kiedy skrzydłowy Calvin Ridley, który w zeszłym sezonie prowadził drużynę pod względem przyjmowania jardów i przyłożeń, odszedł na zasadzie wolnej agencji.

Jego miejsce, przynajmniej teoretycznie, zajmie Gabriel Davis, który pochodził z Buffalo Bills i w 2023 roku zdobył 746 jardów i siedem przyłożeń.

Jaguary mają dwie legalne bronie w postaci skrzydłowego Christiana Kirka i obrońcy Travisa Etienne’a, ale Yates pochwalił ich decyzję o powołaniu skrzydłowego Briana Thomasa Jr.

W zeszłym sezonie Thomas miał 1177 jardów i 17 przyłożeń w LSU, a przy wzroście 180 cm wyróżnia się dobrą szybkością i ogólną sprawnością fizyczną.

Lawrence stał się popularnym towarem po znakomitym zakończeniu kampanii w 2022 r., ale w zeszłym roku tak naprawdę nie wykorzystał tego wyniku i osiągnął wynik 4016 podań, 21 przyłożeń podań oraz 14 przechwytów.

Ponieważ reszta ligi AFC staje się jeszcze bardziej konkurencyjna, Jaguary będą potrzebować wielu wewnętrznych usprawnień, jeśli mają powrócić do play-offów, nie mówiąc już o zrobieniu tam czegoś znaczącego.

NASTĘPNY:
Członek drużyny Jaguara odważnie wypowiada się na temat Travona WalkeraZrodlo