Indie vs Katar: Igor Stimac przywraca wymówki PIO i OCI po odpadnięciu Blue Tigers z kwalifikacji do Mistrzostw Świata FIFA

Główny trener India Football Team Igor Stimac po raz kolejny powrócił do kwestii zawodników PIO/OCI. Po porażce Indii z Katarem 2:1 Stimac stwierdził, że Indie będą regularnie kwalifikować się do mistrzostw świata, jeśli pozwolą zawodnikom z diaspory grać w drużynie. Wiedząc doskonale, że rząd Indii nie zezwala na podwójne obywatelstwo, najnowsze komentarze Stimaca cuchną wymówkami.

„Jesteśmy jednym z niewielu krajów, który nadal nie pozwala na grę zawodnikom z diaspory – jeśli to zrobimy, Indie regularnie zakwalifikują się do mistrzostw świata” Stimac powiedział po porażce Indii z Katarem.

Wymówka od Stimac trwa!

Wymówki Igora Stimaca trwają nadal, teraz, gdy Indie odpadły z eliminacji do Mistrzostw Świata FIFA. Po porażce Indii Stimac odważnie stwierdził, że jeśli Indie pozwolą na zawodników z diaspory, Indie będą regularnie kwalifikować się do mistrzostw świata.

Ale nie ma sensu wygłaszać takich stwierdzeń przez Stimaca. Zgodnie z przepisami ustanowionymi przez rząd Indii gracze z zagranicy (OCI) i osoby pochodzenia indyjskiego (PIO) nie mogą reprezentować kraju od 2008 roku.

Co więcej, Indie nie zezwalają również na podwójne obywatelstwo, co oznacza, że ​​ani OCI, ani PIO nie mogą grać dla Błękitnych Tygrysów. Jedynym sposobem, aby pozwolić im grać, byłoby złożenie paszportów, pozostanie w Indiach przez rok, a następnie złożenie wniosku o indyjski paszport.

Wybór redaktora


Zrodlo