Środa, 12 czerwca 2024 – 01:04 WIB

WIWAT – Statystyki meczu reprezentacji Indonezji z Filipinami w drugiej rundzie Eliminacji do Mistrzostw Świata 2026 są zadowalające. W rekordowych dwóch rundach meczu przewagę miała drużyna Garuda Squad.

Przeczytaj także:

Reprezentacja Filipin twierdzi, że zasługuje na karę za wypadek Ernando

Jak wiadomo, reprezentacja Indonezji zdołała pokonać Filipiny dwoma bramkami bez odpowiedzi. Mecz odbędzie się we wtorek 11 czerwca 2024 r. na stadionie głównym Gelora Bung Karno (SUGBK).

Tom Haye, Indonezja kontra Reprezentacja Filipin w kwalifikacjach do Pucharu Świata

Przeczytaj także:

Malezja, Tajlandia i Wietnam płaczą, gdy reprezentacja Indonezji tworzy historię

Zwycięstwo to zapewniło także drużynie biało-czerwonych awans do trzeciej rundy kwalifikacji do Mistrzostw Świata w 2026 roku. Poza tym drużyna Garuda z pewnością zapewni sobie miejsce w nadchodzących finałach Pucharu Azji w 2027 roku.

Poza tym statystyki reprezentacji Indonezji, która gościła Filipiny, były znacznie lepsze. Według danych zespół Garuda Squad posiadał piłkę w tym meczu na poziomie 55 procent Lapangbola. Tymczasem Filipiny były w stanie maksymalnie posiadać piłkę tylko w 45 procentach.

Przeczytaj także:

Obecny stan filipińskiego zawodnika, który został przewieziony do szpitala po zderzeniu z Ernando

Calvin Verdonk, Reprezentacja Indonezji kontra Filipiny w kwalifikacjach do Pucharu Świata

Calvin Verdonk, Reprezentacja Indonezji kontra Filipiny w kwalifikacjach do Pucharu Świata

Zespół Garudy dominuje także pod względem strzałów. Zespół trenowany przez Shina Tae-yonga zanotował 19 kopnięć, z czego osiem celowało w bramkę (strzały celne).

To liczba odległa od reprezentacji Filipin, która strzeliła zaledwie siedem razy strzały celne. Jeśli chodzi o grę, reprezentacja Indonezji naprawdę kontroluje wiele okrągłych linii.

Co więcej, różnice w jakości poszczególnych graczy są również wyraźnie widoczne. Jeśli chodzi o celność podań, reprezentacja Indonezji jest lepsza od The Azkals – przydomka Filipin – z porównaniem 85 proc. i 75 proc.

Marselino Ferdinand i współpracownicy również stworzyli wiele możliwości. Było 13 złotych chwil, które wydarzyły się w wyniku wysiłków ataku Oddziału Garuda. Tymczasem Filipiny miały tylko pięć szans.

Imponująca była także akcja nowego zawodnika indonezyjskiego pochodzenia, Calvina Verdonka. Obrońca NEC Nijmegen spisał się bardzo agresywnie. Już na początku pierwszej połowy meczu od razu zaczął grozić bramce przeciwnika.

Podobnie jest z Ragnarem Oratmangoenem, który nie przestaje sprawiać kłopotów obronie przeciwnika. Z kolei Thom Haye był ostatnią postacią w meczu. Zawodnik SC Heerenveen otworzył wynik dla reprezentacji Indonezji w 32. minucie. Drugiego gola strzelił Rizky Ridho w 56. minucie.

Następna strona

To liczba odległa od reprezentacji Filipin, która potrafiła oddać zaledwie siedem celnych strzałów. Jeśli chodzi o grę, reprezentacja Indonezji naprawdę kontroluje wiele okrągłych linii.

Następna stronaZrodlo