Wtorek, 11 czerwca 2024 – 12:06 WIB

Dżakarta, 11 czerwca 2024 r – Program obniżek podatku od pojazdów mechanicznych (PKB) będzie realizowany w wielu prowincjach Indonezji w czerwcu 2024 r. Dzięki temu programowi możesz płacić podatki z opóźnieniem bez dodatkowych kosztów.

Przeczytaj także:

Tak się złożyło, że ten facet został poproszony o złożenie w ofierze krowy i zamiast tego pokazał swoją Innovę

Program władz regionalnych dotyczący obniżek podatku od pojazdów ma na celu wprowadzenie ulg lub wyeliminowanie kar finansowych w celu zmniejszenia obciążeń podatkowych społeczeństwa. Właściciele pojazdów mechanicznych korzystający z tej ulgi zazwyczaj muszą jedynie spłacić kapitał PKB, nie myśląc o karach za zaległości.

Każdy region ustala jednak własne zasady i warunki dla osób chcących skorzystać z ulgi podatkowej.

Przeczytaj także:

Policja podała, że ​​Sukolilo Pati zostało nazwane wioską ze względu na handel kradzionymi pojazdami

Poniżej znajduje się lista kilku prowincji, w których przeprowadzane jest wybielanie, wraz z harmonogramem i warunkami.

1. Aceh
Prowincja Aceh wdraża politykę obniżek podatku od pojazdów silnikowych do 31 grudnia 2024 r. Jest to zgodne z rozporządzeniem gubernatora Aceh nr 40 z 2023 r. dotyczącym progresywnych zwolnień z podatku i kar z tytułu podatku od pojazdów silnikowych.

Przeczytaj także:

Kolekcja samochodów zawodników reprezentacji Indonezji jest oszałamiająca

Warunkiem uzyskania ulgi podatkowej jest przygotowanie przez właściciela pojazdu wymaganych dokumentów w postaci: Oryginału dowodu rejestracyjnego pojazdu (STNK) Oryginału dowodu osobistego (KTP) zgodnie z nazwiskiem wpisanym w STNK.

2. Bengkulu

Prowincja Bengkulu wprowadza obniżki podatku od pojazdów silnikowych. Program ten obejmuje zwolnienie z zaległości w podatku od pojazdów mechanicznych (PKB), kar pieniężnych PKB oraz opłaty za przeniesienie tytułu własności pojazdu silnikowego (BBNKB) II.

Wybielanie to jest częścią dekretu gubernatora Bengkulu nr E290.BPKD. 2024, obowiązuje od 4 czerwca do 30 listopada 2024 r. Obniżka ta obejmuje zwolnienie z przeniesienia opłat za tytuł własności pojazdu silnikowego za drugą i kolejną własność.

Ilustracja Samsata dotycząca płacenia podatku od pojazdów silnikowych.

Zdjęcie:

  • VIVA.co.id/Yunisa Herawati

3. Zachodnia Jawa
Urząd Skarbowy Prowincji Jawa Zachodnia (Bapenda Jabar) również prowadzi program ulg podatkowych w postaci 10-procentowej obniżki podatku od pojazdów mechanicznych. Jak podano na stronie West Java Bapenda, ulga w podatku od pojazdów silnikowych będzie obowiązywać od 1 kwietnia do 23 grudnia 2024 r.

Zniżka ta dotyczy pojazdów zarejestrowanych pod jurysdykcją Policji Regionalnej Jawy Zachodniej i wymaga okazania elektronicznego dowodu tożsamości mieszkańca (KTP-el) wystawionego na nazwisko, następnie oryginału STNK i listu dotyczącego zobowiązania płatniczego (SKKP), a nie zdjęcia. Płatności dokonuje się za pośrednictwem QRIS, konta wirtualnego lub debetu EDC (GPN).

Tymczasem pięcioletnia zniżka PKB wynosi 10 procent dla pojazdów zarejestrowanych na obszarze Bandung I Pajajaran. Warunkiem jest dokonanie rezerwacji w aplikacji Sapawarga, którą można zainstalować, wówczas e-KTP jest na Twoje nazwisko.

Następnie oryginalną książeczkę własności pojazdu (BPKB), STNK i SKKP, zabieramy pojazd do kontroli fizycznej. Specjalnie w celu pięcioletniej ulgi podatkowej Bapenda zapewnia limit 30 pojazdów dziennie dla pojazdów cztero- i dwukołowych.

4. Jawa Środkowa

Władze regionalne Jawy Środkowej również wdrażają ulgi podatkowe od 20 maja do 19 grudnia 2024 r. Poinformowano o tym za pośrednictwem oficjalnego konta Bapenda_Jateng na Instagramie. Obniżka podatku od pojazdów mechanicznych obejmuje zwolnienie z BBNKB II, okresowe roczne ulgi podatkowe, progresywne zwolnienie z podatku oraz ulgę w zaległościach PKB.

Jednak proces dbania o to nie ma jednoczesnego harmonogramu. Central Java Bapenda zapewnia specjalny harmonogram, zobacz harmonogram poniżej:

– Proces BBNKB II: od 20 maja 2024 r. do 19 grudnia 2024 r
– Okresowa ulga podatkowa: od 20 maja 2024 r. do 19 grudnia 2024 r
– Zwolnienie z podatku progresywnego: od 20 maja 2024 r. do 19 grudnia 2024 r.
– Uregulowanie zaległości PKB: od 20 maja 2024 r. do 20 sierpnia 2024 r.

5. Południowe Celebes
Władze regionalne, które w czerwcu 2024 r. nadal wdrażają ulgi w podatku od pojazdów, to rząd prowincji Sulawesi Południowe (Pemprov Sulsel). Program pomocy oparty na Dekrecie Gubernatora Południowego Sulawesi nr 440/IV/2024 z dnia 24 kwietnia 2024 r. obowiązuje do 30 czerwca 2024 r.

Jedną z zachęt jest eliminacja kar podatkowych dla właścicieli pojazdów chcących zmienić nazwę. Po zniesieniu opłat za przeniesienie nazwiska ludzie będą musieli ponosić jedynie inne koszty, takie jak wyrobienie BPKB, STNK i numerów rejestracyjnych pojazdów silnikowych (TNKB).

Następna strona

Prowincja Bengkulu wprowadza obniżki podatku od pojazdów silnikowych. Program ten obejmuje zwolnienie z zaległości w podatku od pojazdów mechanicznych (PKB), kar finansowych PKB oraz opłaty za przeniesienie tytułu własności pojazdu silnikowego (BBNKB) II.

Następna stronaZrodlo