Wiceprezydent Sara Duterte (oficjalna strona Inday Sara Duterte na Facebooku)

MANILA, Filipiny – Dzień Niepodległości przypomina Filipińczykom, aby pozostali zjednoczeni na rzecz kraju, powiedziała w środę wiceprezydent i sekretarz edukacji Sara Duterte z okazji 126. rocznicy uzyskania przez Filipiny niepodległości.

Duterte oświadczyła to w swoim przesłaniu z okazji Dnia Niepodległości.

„Ten dzień jest pamięcią i wyrazem uznania dla naszych bohaterów za wszystkie ich poświęcenia dla naszej wolności i niepodległości” – powiedziała.

(Ten dzień jest pamięcią i wyrazem uznania dla naszych bohaterów za wszystkie ich poświęcenia dla naszej wolności i niepodległości.)

„Jest to dla nas również utrudnienie w kontynuowaniu naszej współpracy i jedności na rzecz stabilnego, pokojowego i zamożnego narodu filipińskiego” – dodał Duterte.

(Jest to dla nas także przypomnienie, abyśmy zjednoczyli się na rzecz stabilnych, spokojnych i dostatnich Filipin).

W swoim przemówieniu wygłoszonym podczas obchodów Dnia Niepodległości w mieście Davao wiceprezydent powiedziała również, że wydarzenie to nie tylko upamiętnia wyzwolenie kraju, ale także stanowi wyraz uznania dla przeciwności losu, jakie Filipińczycy pokonali, oraz dla ideałów, do których dążyli.

„Wolność, której obecnie doświadczamy, jest wynikiem nieustępliwego postanowienia naszych przodków, by odzyskać nasze prawo do rządzenia jako suwerenny naród” – stwierdziła.


Nie można zapisać Twojej subskrypcji. Proszę spróbuj ponownie.


Twoja subskrypcja zakończyła się sukcesem.Zrodlo