Nowe Delhi [India], 11 czerwca (ANI): Jitendra Singh objął we wtorek stanowisko ministra stanu (MoS) w Ministerstwie Personelu, Skarg Publicznych i Emerytur. Wyżsi urzędnicy ministerstwa powitali go bukietami pierwszego dnia sprawowania urzędu po niedzielnym zaprzysiężeniu.

Singh sprawował te teki również w dwóch ostatnich rządach Narendry Modiego. Ministerstwo Personelu, Skarg Publicznych i Emerytur podlega Premierowi. Będzie pełnił funkcję w PMO trzecią z rzędu kadencję, obejmując to stanowisko.

Przeczytaj także | Chandra Sekhar Pemmasani Składanie przysięgi: Dlaczego najbogatszy poseł do Lok Sabha pominął słowo „Bóg” podczas składania przysięgi?.

Po objęciu urzędu Singh powiedział: „Doceniamy fakt, że w ciągu ostatnich 10 lat byliśmy świadkami serii rewolucyjnych reform w zakresie zarządzania pod przewodnictwem premiera Modiego, inspirowanych etosem„ minimalnego rządu, maksymalnego zarządzania ”. Chcę, aby Bóg Wszechmogący dał nam zdolność i mądrość do realizacji wizji Premiera na rok 2047”.

W obecnym rządzie Modiego Singh sprawuje sześć innych ważnych ministerstw, w tym naukę i technologię, nauki o ziemi, personel (DoPT), reformy administracyjne, skargi społeczne i emerytury, energię atomową i przestrzeń kosmiczną.

Przeczytaj także | Adani Defence and Aerospace podpisuje przełomowe porozumienie z grupą EDGE ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich w sprawie współpracy w strategicznych obszarach obronności i wojskowości.

Podczas swojej wcześniejszej kadencji Singhowi przypisywano przewodnictwo w wysiłkach rządu w zakresie eksploracji kosmosu, przyczyniając się do pomyślnego uruchomienia kilku misji ISRO. Ponadto jego kadencja oznaczała znaczny postęp w reformie administracji publicznej i polityce emerytalnej.

Jitendra Singh urodził się 6 listopada 1956 roku w Dżammu. Zanim zajął się polityką, zajmował się medycyną. Studiował MBBS w Stanley Medical College w Chennai i uzyskał stopień doktora w Government Medical College w Dżammu. Specjalizuje się w diabetologii i endokrynologii.

W wyborach do Lok Sabha w 2024 r. Singh trzecią kadencję z rzędu wygrał okręg wyborczy Udhampur-Kathua w Dżammu i Kaszmirze.

W wyborach do Lok Sabha w 2014 r. pokonał byłego głównego ministra Dżammu i Kaszmiru Ghulama Nabi Azada w okręgu wyborczym Udhampur-Kathua.

Oprócz działalności politycznej jest autorem kilku książek i artykułów z zakresu cukrzycy i endokrynologii, które odzwierciedlają jego doświadczenie w dziedzinie medycyny. Jego wieloaspektowa kariera lekarza i polityka ukazuje różnorodne zdolności i nieustanne wysiłki na obu polach. (ANI)

(To jest nieedytowana i automatycznie wygenerowana historia z kanału Syndicated News, personel LatestLY mógł edytować tekst treści lub nie)Zrodlo