Bhubaneshwar (Odisha) [India]11 czerwca (ANI): Po złożeniu przysięgi na ministra edukacji w rządzie Modi 3.0 Dharmendra Pradhan złożył swoją pierwszą wizytę w Odishy i został powitany na lotnisku w Bhubaneswar we wtorek.

Na zdjęciach widać, jak pracownicy imprezy przekazali Dharmendrze Pradhanowi bukiet kwiatów.

Przeczytaj także | Gabinet Modiego 2024: S Jaishankar, Ashwini Vaishnav, Bhupender Yadav przejmą obowiązki odpowiednich ministerstw.

W niedzielę Dharmendra Pradhan złożył przysięgę na trzecią kadencję jako minister Unii w rządzie premiera Narendry Modiego. Przydzielono mu stanowisko Ministra Edukacji.

Wcześniej Pradhan zajmował kluczowe portfele w rządach BJP. Był ministrem edukacji, rozwoju umiejętności i przedsiębiorczości podczas drugiej kadencji premiera Modiego. Pełnił także funkcję Ministra Ropy Naftowej, Gazu Ziemnego i Stali w rządzie NDA.

Przeczytaj także | Premier Narendra Modi wygłosi przemówienie do rolników w Varanasi 18 czerwca.

Pradhan wygrał w okręgu wyborczym Sambalpur Lok Sabha w Odisha, pokonując Pranaba Prakasha Dasa z Biju Janata Dal ponad 1 lakh głosów.

Przed nim Narendra Modi został zaprzysiężony na stanowisko premiera trzecią kadencję z rzędu podczas imponującej ceremonii w niedzielę w Rashtrapati Bhavan. Łącznie ślubowanie w gabinecie premiera Modiego złożyło 71 ministrów rady.

Prezydent Draupadi Murmu złożył przysięgę Narendrze Modiemu, a za nim podążyli pozostali członkowie jego gabinetu.

Partia Bharatiya Janata kierowana przez NDA zdobyła 293 mandaty w wyborach do Lok Sabha. BJP samodzielnie zdobyła 240 mandatów. W izbie niższej indyjskiego parlamentu, która liczy 543 członków, minimalną większość stanowi 272 członków.

Warto wspomnieć, że premier Modi jest drugim indyjskim przywódcą, który wygrał trzecią kadencję po ustanowieniu premiera Jawaharlala Nehru. (ANI)

(To jest nieedytowana i automatycznie wygenerowana historia z kanału Syndicated News, personel LatestLY mógł edytować tekst treści lub nie)Zrodlo