Warszawa, Polska, 11 czerwca (AP) W niedzielnym meczu otwarcia Mistrzostw Europy przeciwko Holandii Polska będzie pozbawiona kontuzjowanego gwiazdorskiego napastnika Roberta Lewandowskiego.

Lekarz reprezentacji Polski Jacek Jaroszewski poinformował w oświadczeniu, że gwiazdor Barcelony doznał naderwania mięśnia dwugłowego podczas poniedziałkowego wygranego 2:1 meczu Polski z Turcją w Warszawie.

Przeczytaj także | Aktualności na żywo z Pucharu Świata ICC T20 2024 między Pakistanem a Kanadą: Pakistan decyduje się na grę w kręgle jako pierwszy, Saim Ayub zastępuje Iftikhara Ahmeda; Zobacz grającą jedenastkę obu drużyn.

Polski kapitan musiał zostać zmieniony w 32. minucie meczu z powodu kontuzji prawej nogi.

„Zrobimy wszystko, aby Robert zagrał w drugim meczu z Austrią” – napisano w oświadczeniu.

Przeczytaj także | Katar vs Indie Kwalifikacje do Mistrzostw Świata FIFA 2026 na żywo w Internecie: Jak oglądać mecz piłki nożnej QAT vs IND w telewizji na żywo?.

W grupie D Polska zmierzy się 21 czerwca z Austrią, a cztery dni później z Niemcami i Francją.

Kontuzja to kolejny cios dla Polski. Lewandowski jest najlepszym strzelcem kraju z 82 golami w 150 meczach.

Arkadiusz Milik miał poprowadzić Lewandowskiego na Euro, dopóki w piątek w towarzyskim meczu z Ukrainą nie doznał kontuzji lewego kolana. Milik wrócił do Juventusu i w poniedziałek przeszedł udaną operację kolana.

Oczekuje się, że Pavel Davidovic i Karol Świderski, którzy również odnieśli kontuzję w poniedziałek, wrócą do pełnych treningów za trzy–cztery dni. (AP)

(To jest nieedytowana i automatycznie wygenerowana historia z kanału Syndicated News, personel LatestLY mógł edytować tekst treści lub nie)Zrodlo