Bombaj (Maharasztra) [India]11 czerwca (ANI): Asamski dokument Fehujali opowiadający o młodzieży z ubogich rodzin zostanie pokazany na prestiżowym Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Bombaju.

Film będzie miał premierę 21 czerwca.

Przeczytaj także | Ankit Tiwari przerwał koncert w Bombaju po tym, jak kamerzysta zemdlał na scenie (obejrzyj wideo).

Film „Fehujali” wniósł już znaczący wkład 28 marca 2024 roku, zdobywając nagrodę dla najlepszego filmu dokumentalnego na 7. Festiwalu Filmowym w New Delhi.

Producentem „Fehujali” jest dyrektor generalny policji Assam, a producentem dr Partha Sarathy Mahanta, obecnie pełniąca funkcję IGP (Specjalna Grupa Zadaniowa) w Assam, z angielskimi napisami autorstwa dr Joviala Kality.

Przeczytaj także | Film Double iSmart: recenzja, obsada, budżet, fabuła, zwiastun, data premiery – wszystko, co musisz wiedzieć o filmie telugu Sanjaya Dutta-Rama Pothineniego.

GP Singh, IPS, dyrektor generalny policji w Assam, podkreślił ważne przesłanie filmu. Powiedział: „Byliśmy świadkami przyłączania się młodych chłopców i dziewcząt do obozów grup terrorystycznych i ulegania różnym sztuczkom. Postanowiliśmy podzielić się prawdziwymi historiami frustracji tych, którzy padli ofiarą takiej propagandy i kampanii propagandowych. Dołącz do organizacji terrorystycznych, chcieli podzielić się swoimi doświadczeniami z podobną młodzieżą, aby uniknąć tych samych błędów, które sami popełnili.

Komentując film, reżyser dr Mahanta stwierdził: „Dokument bada walkę zmarginalizowanej młodzieży w państwie, która pada ofiarą grup ekstremistycznych, stosując metody przymusu, w tym przynętę finansową, jako taktykę rekrutacyjną. Opowiada historię ich desperacji Daremność ich rzekomej misji wyzwolenia Assama z Indii i uznanie ich za pionek obcych interesów wykorzystujących błędny patriotyzm to ich podróż ze złamanymi marzeniami i nową jasnością”.

Dokument bada trudną sytuację młodzieży znajdującej się w niekorzystnej sytuacji w państwie, która staje się celem grup ekstremistycznych jako potencjalni rekruci, stosując różne taktyki przymusu, w tym przynętę pieniędzy.

Po wejściu do środka młodzi ludzie szybko zdają sobie sprawę z daremności swojej tak zwanej misji uwolnienia Assama z Indii. Zdają sobie sprawę, że są pionkami zmanipulowanymi przez pewne obce mocarstwa, które wykorzystują ich błędny patriotyzm i zmuszają ich do powrotu do domu, rozczarowani pierwotnie obiecanymi marzeniami.

Dokument zyskał głębokie uznanie i powszechny szacunek wśród widzów dzięki mocnej narracji i poruszającemu przesłaniu.

Festiwal odbędzie się w dniach 15-21 czerwca.

Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych, Fabularnych i Animowanych w Bombaju, popularnie znany jako MIFF, rozpoczął się w 1990 roku jako BIFF, a później został przemianowany na MIFF. Organizatorem jest Ministerstwo Informacji i Radiofonii i Telewizji Rząd Indii. Komitetowi Organizacyjnemu MIFF przewodniczy Sekretarz, I&B, a w jego skład wchodzą wybitne osobowości filmowe, dokumentalne i wyżsi urzędnicy ds. mediów.

Według strony internetowej festiwalu filmowego „MIFF stanowi platformę dla twórców filmów dokumentalnych z całego świata, umożliwiającą spotykanie się, wymianę pomysłów, odkrywanie możliwości współpracy oraz promowanie filmów dokumentalnych, krótkometrażowych i animowanych, a także poszerzanie wizji filmowców na temat kina światowego”. (ANI)

(To jest nieedytowana i automatycznie wygenerowana historia z kanału Syndicated News, personel LatestLY mógł edytować tekst treści lub nie)Zrodlo