Dżammu, 12 czerwca (PTI) Podejrzany pakistański terrorysta został zabity przez siły bezpieczeństwa, a cywil został ranny po tym, jak we wtorek wieczorem ultras zaatakowali wioskę w pobliżu granicy międzynarodowej (IB) w dystrykcie Kathua w Dżammu i Kaszmirze, podała policja.

W odrębnym incydencie doszło do strzelaniny pomiędzy terrorystami a siłami bezpieczeństwa w wyższych partiach dystryktu Doda, ale nie było bezpośrednich doniesień o ofiarach, powiedział dyrektor generalny policji regionalnej Dżammu Anand Jain, który przybył do Kathua w celu monitorowania działań antyterrorystycznych. – operacji terrorystycznych – powiedział reporterom. Dzieląc się szczegółami operacji Kathua, Jain powiedział: „Dwóch terrorystów, którzy najwyraźniej właśnie weszli (zza granicy) pojawiło się w wiosce Saida Suhal około godziny 20:00 i poprosiło rodzinę o wodę. Ludzie wpadli w panikę i to wszystko. Kiedy wiadomość dotarła, do wsi pojechała ekipa policji pod dowództwem funkcjonariusza dywizji i funkcjonariusza komisariatu.

Przeczytaj także | Ceremonia zaprzysiężenia Chandrababu Naidu: szef TDP złoży przysięgę jako CM Andhra Pradesh 12 czerwca; Obecny będzie premier Narendra Modi.

„Jeden z terrorystów próbował rzucić granat i zginął w strzelaninie, natomiast według doniesień drugi terrorysta ukrywa się we wsi” – dodał ADGP.

Powiedział, że operacja trwa w pobliskiej wiosce Koota Mode w sektorze Hiranagar, około 60 km stąd.

Przeczytaj także | Kim jest generał porucznik Upendra Dwivedi? Wiedzieć wszystko o nowym szefie armii indyjskiej.

Władze podały, że w rękach zabitego terrorysty znaleziono karabin automatyczny AK i torbę, co mogłoby ujawnić jego tożsamość i przynależność do grupy.

Według nich do szpitala przewieziono cywila Omkara Natha ps. „Bitu”, który w wyniku ostrzału terrorystów odniósł poważne obrażenia jednej ręki.

Jain powiedział, że w ataku terrorystycznym tylko jeden cywil został ranny, eliminując pogłoski, że w tym incydencie zginęło trzech cywilów, a wielu innych zostało rannych.

„Ignoruj ​​niepotwierdzone doniesienia” – powiedział funkcjonariusz.

Według niego terroryści otworzyli ogień również do wspólnego zespołu policji i karabinów Rashtriya na przełęczy Chattergala w dystrykcie Doda. „W okolicy trwają poszukiwania i czekamy na więcej szczegółów”.

Nie wymieniając nazwy Pakistanu, ADGP stwierdziła, że ​​„wróg” sąsiad zawsze próbuje zakłócić spokojną atmosferę w regionie Dżammu.

Zapytany o możliwy udział dwóch terrorystów w brutalnym zabójstwie chemika Amarjita Sharmy, którego uduszone ciało znaleziono w niedzielę wieczorem w pobliskiej wiosce Mela, Jain powiedział, że jest to przedmiotem dochodzenia.

Ostatni atak terrorystyczny na wioskę Kathua miał miejsce dwa dni po tym, jak ultras zaatakowali autobus pielgrzymi jadący ze świątyni Shiv Hori do Katra, w wyniku czego zjechał z drogi i wpadł do głębokiego wąwozu, zabijając i raniąc dziewięć osób. do 41 innych. Minister Unii Jitendra Singh powiedział, że jest w kontakcie z wyższymi urzędnikami obywatelskimi i policyjnymi w okręgu, który jest częścią jego okręgu wyborczego w Udhampur, oraz z lokalnym mieszkańcem, którego dom został zaatakowany przez terrorystów. Minister Unii Jitendra Singh powiedziała: „Jestem w stałym kontakcie internetowym z DC (zastępcą komisarza) Kathua Sh Rakesh Minhas po ataku terrorystycznym na dom w wiosce Saida w sektorze Hiranagar w pobliżu granicy międzynarodowej. „Jestem również w kontakcie z SSP Kathua Sh Anayat Ali Choudhary, który jest na miejscu zdarzenia, jestem w kontakcie. Z zaatakowaną (utajnioną) właścicielką domu kontaktuje się także telefonicznie. Trwa wspólna akcja policyjna i paramilitarna. w dniu…” – napisał minister na stronie „X”. Potwierdził także dotychczasowe zabicie jednego terrorysty i powiedział, że „moje biuro i ja jesteśmy w stałym kontakcie i uważnie monitorujemy rozwój sytuacji”. Opisując wydarzenie, rzecznik policji powiedział, że mieszkańcy wioski nabrali podejrzeń w stosunku do terrorystów szukających wody i zatrzasnęli przed nimi drzwi, a kilka osób krzyczało i płakało.

„Terroryści wpadli w panikę i strzelali losowo w powietrze, a także w kierunku jednego z przechodzących mieszkańców wioski” – powiedział urzędnik.

„Policja z pomocą CRPF otoczyła teren kordonem. Zespół poszukiwawczy przeszukuje domy jeden po drugim. Na razie do szpitala przewieziono jedną rodzinę złożoną z męża i żony. Kobieta nie odniosła żadnych obrażeń, natomiast mąż został ranny w rękę i wydaje się, że jego stan jest stabilny” – powiedział rzecznik.

Policja prosiła obywateli, aby czekali na prawidłowe informacje i nie rozpowszechniali różnych, niepotwierdzonych informacji.

„Jest to wyzwanie dla bezpieczeństwa narodowego, jakie stawiają wrogie elementy z całego świata i zamiast angażować policję w zapewnianie prawa i porządku, obywatele proszeni są o pomoc i współpracę z policją w logicznym i pomyślnym przeprowadzeniu operacji. , więc aby terroryści zostali zabici, a jednocześnie ewakuowano rannych (jeśli są) w celu leczenia” – powiedział rzecznik.

(To jest nieedytowana i automatycznie wygenerowana historia z kanału Syndicated News, personel LatestLY mógł edytować tekst treści lub nie)Zrodlo