Nowe Delhi [India]11 czerwca (ANI): Przy wzroście PKB na poziomie 8,2 procent Indie odnotowały najlepsze perspektywy zatrudnienia w regionie Azji i Pacyfiku. Indie zajmują szóste miejsce na świecie pod względem zatrudnienia netto w kwartale lipiec-wrzesień 2024 r. z perspektywy zatrudnienia. Według niedawnego badania ManpowerGroup prognoza (NEO) wynosi +30%, czyli 8 punktów powyżej średniej światowej.

Indie wyprzedziły Chiny ze wskaźnikiem zatrudnienia netto (NEO) na poziomie 30%. Chiny pozostają w tyle za Indiami pod względem NEO o 2 punkty procentowe. Ostrożne perspektywy prezentują pracodawcy w Hongkongu (8 proc.) i Japonii (12 proc.).

Przeczytaj także | Recenzja 4. sezonu The Boys: Serial o superbohaterach kontynuuje szaloną jazdę pełną przemocy OTT, hałaśliwych orgii i ostrych antyfaszystowskich komentarzy (najnowszy ekskluzywny).

W skali regionalnej wśród pracodawców zaobserwowano silne zamiary rekrutacyjne.

Badanie wykazało duże zamiary zatrudnienia w północnych Indiach, a następnie w regionach zachodnich i południowych. Najmniej optymistyczne perspektywy przedstawiły jednak wschodnie regiony kraju.

Przeczytaj także | Ceremonia zaprzysiężenia Mohana Charana Majhiego: Odisha BJP zaprasza Naveena Patnaika na ceremonię zaprzysiężenia, która odbędzie się 12 czerwca.

Wśród skali przemysłowej największy optymizm w zatrudnianiu wykazały organizacje duże, zatrudniające od 1000 do 4999 osób, a następnie przedsiębiorstwa małe (50 – 249), średnie (250 – 999) i duże.

Badanie perspektyw zatrudnienia ManpowerGroup w wydaniu indyjskim wykazało, że sektor finansowy, sektor nieruchomości oraz nauki o zdrowiu i życiu zdominowały rynek z największymi zamiarami zatrudnienia. W raporcie podkreślono jednak, że perspektywy są słabe w sektorach usług komunikacyjnych, transportu i logistyki oraz produkcji samochodów.

Co ciekawe, wbrew powszechnemu przekonaniu, prawie 68 procent pracodawców planuje zwiększyć zatrudnienie w związku z przyjęciem sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego w ciągu najbliższych 2 lat. „Globalna recesja będzie miała długoterminowy wpływ na indyjski sektor IT. Poza tym biorąc pod uwagę niepewność polityczną w kraju wynikającą z danych zebranych w tym badaniu, jasne jest, że pracodawcy zachowują ostrożność w krótkoterminowym planowaniu zasobów”. . „Jednakże w sektorze nieruchomości zaobserwowano zwiększone zainteresowanie inwestorów, a napływ kapitału wyniósł 1,1 miliarda dolarów napędzany przez sektor mieszkaniowy. Mamy nadzieję wypełnić lukę między popytem a podażą na określone umiejętności poprzez długoterminowe strategiczne planowanie talentów. Rekrutacja, szkolenia i staże w korporacyjnych Indiach to strategia, która może coś zmienić i zmniejszyć ten problem” – powiedział (ANI).

(To jest nieedytowana i automatycznie wygenerowana historia z kanału Syndicated News, personel LatestLY mógł edytować tekst treści lub nie)Zrodlo