Nowe Delhi [India]11 czerwca (ANI): Po ogłoszeniu przez rząd Unii powołania 3 milionów dodatkowych gospodarstw wiejskich i miejskich na budowę domów w ramach Pradhan Mantri Awas Yojana (PMAY), na giełdzie nastąpił gwałtowny wzrost obrotów akcjami nieruchomości na Krajowej Giełdzie Papierów Wartościowych . (NSE).

Premier Narendra Modi przewodniczył pierwszemu posiedzeniu gabinetu Unii, które odbyło się 10 czerwca, po złożeniu ślubowania na trzecią kadencję.

Przeczytaj także | Shocker Navi Mumbai: Wściekły po ostrej kłótni z żoną pijany mężczyzna zabił na podłodze w Uranie swoją 5-miesięczną córkę; został aresztowany.

Rząd ogłosił dalszą rozbudowę Pradhan Mantri Awas Yojana w celu budowy 3 milionów dodatkowych domów wiejskich i miejskich.

Rząd Unii wdraża PMAY od lat 2015–2016, aby pomóc kwalifikującym się gospodarstwom domowym na obszarach wiejskich i miejskich w budowie niedrogich domów. W ciągu ostatnich 10 lat w ramach programów mieszkaniowych wybudowano łącznie 4,21 mln domów dla ubogich rodzin.

Przeczytaj także | Film Chandu Champion: recenzja, obsada, budżet, fabuła, zwiastun, data premiery – wszystko, co musisz wiedzieć o filmie Karthik Aaryan-Kabir Khan.

Akcje dziesięciu spółek z branży nieruchomości na rynku wzrosły we wtorek w godzinach handlowych.

Do najważniejszych przejęć na rynkach należą Mahlife Prestige, Phoenix Ltd, Oberoirlty, DLF i Godrej Group. Inne spółki z branży nieruchomości, które odnotowały wzrosty na giełdach, to Brigade, Lodha, Shobha i Sunteck.

Prawie wszystkie indeksy sektorowe były na zielono, a na czele znalazły się nieruchomości, motoryzacja oraz ropa i gaz.

Komentując tę ​​decyzję, Anuj Puri, prezes grupy ANAROCK, powiedział: „Podaż w tym kluczowym segmencie spadła z 44% w pierwszym kwartale 2019 r. do 18% w pierwszym kwartale 2024 r., a ożywienie na rynku niedrogich mieszkań wynika z takich zachęt rządowych dla kupujących. i deweloperzy.”

Inwestorzy zwracają uwagę na sektor nieruchomości, który jest drugim po rolnictwie największym źródłem zatrudnienia. Rząd zachęca również tę branżę poprzez różne ogłoszenia, takie jak ogłoszenie budżetu dotyczące dodania kolejnych 2 milionów domów w ramach PMAY-U.

Eksperci przewidują, że do roku 2040 indyjski rynek nieruchomości osiągnie wartość 65 000 crore rupii.

Komentując ogłoszenie i śledząc nastroje inwestorów na rynku, Gurdeep Singh, prezes i założyciel Jujhar, powiedział: „Spodziewamy się, że Awas Yojana wywrze znaczący wpływ na nasz rynek. W ubiegłym roku program ten ułatwił posiadanie domów ponad 1,2 milionom rodzin , powodując wzrost popytu na niedrogie mieszkania wraz z pojawieniem się 3 milionów dodatkowych domów na obszarach wiejskich i miejskich”.

Pradeep Misra, dyrektor generalny REPL Consulting, powiedział: „Prawie 50-procentowy wzrost pomocy w PMAY-G będzie oznaczał prawdziwy wzrost zasięgu i skali. Natychmiastowe działanie nowego rządu zwiększy zaufanie i pewność w sektorze .Rozszerzyć PMAY na jakość życia, wzrost sprzyjający włączeniu społecznemu, tworzenie miejsc pracy.” oraz wspieranie branż wspierających ma bezpośredni wpływ na segment niedrogich mieszkań”,

W roku finansowym 23 na indyjskim rynku nieruchomości sprzedaż domów osiągnęła najwyższy w historii poziom rupii indyjskich. 3,47 miliona crore (42 miliardy dolarów), co oznacza wzrost o 48 procent rok do roku. (ANI)

(To jest nieedytowana i automatycznie wygenerowana historia z kanału Syndicated News, personel LatestLY mógł edytować tekst treści lub nie)Zrodlo