Zakup laptopa jest już wystarczająco trudny ze względu na ogromną liczbę opcji. Ale twoje zadanie staje się wyrównane więcej trudne, gdy potrzebujesz laptopa do bardzo konkretnego celu, na przykład do edycji zdjęć. Wymaga to jeszcze większej liczby badań i kontroli z Twojej strony, co może wydawać się trudne. Mów o paraliżu analitycznym.

Jeśli szukasz laptopa do edycji zdjęć i masz trudności z podjęciem ostatecznej decyzji, masz szczęście, ponieważ jesteśmy tutaj, aby pomóc Ci wybrać coś, co Ci się spodoba. Tak naprawdę nie tylko przetestowaliśmy wszystkie najpotężniejsze laptopy z najwyższej półki, ale nawet przywieźliśmy ze sobą trochę kopii zapasowych — aby uzyskać lepszy wgląd w zakup laptopa do edycji zdjęć, skontaktowaliśmy się z Tommy’ego Yonashadokument z Brooklynu i fotograf portretowyoraz Joseph Maldonado, fotograf firmy macierzystej Mashable, Ziff Davis.

Co wyróżnia dobrego laptopa do edycji zdjęć?

„Szczerze mówiąc, dla mnie sprowadza się to do trzech rzeczy” – powiedział nam Yonash. Kupując najlepsze laptopy do edycji zdjęć, zaleca, aby priorytetowo potraktować coś charakteryzującego się dużą szybkością przetwarzania, dużą żywotnością baterii oraz czymś lekkim i przenośnym, dzięki czemu można go zabrać ze sobą w podróż. Maldonado zgadza się, że szybkość jest niezbędna do dobrej edycji zdjęć. „Musi tylko móc szybko przetwarzać obrazy” – powiedział. „Nie podoba mi się laptop, który zwalnia podczas przełączania pomiędzy różnymi zdjęciami”.

Yonash powiedział nam, że do edycji zdjęć używa MacBooka Pro, ponieważ jest to świetne połączenie wszystkich trzech ważnych specyfikacji. „Współpracuję między M1 Pro i M1 Air, oba sprawują się świetnie przez lata, ale zazwyczaj wybieram Pro ze względu na dłuższą żywotność baterii” – dodał. Chociaż laptopy MacBook z linii M1 nadal można znaleźć w dość niskiej cenie u różnych sprzedawców detalicznych, od tego czasu Apple wypuściło MacBooka Pro i Air z najnowszymi i najlepszymi chipami M3, które są znacznie szybsze. W szczególności w przypadku laptopów do edycji zdjęć zalecamy korzystanie z obecnej generacji, aby uzyskać najlepszy zwrot z każdej wydanej złotówki.

ZOBACZ TEŻ:

Według doświadczonego redaktora najlepsze laptopy do edycji wideo

Yonash utrzymuje, że szybkość, przenośność i bateria to najważniejsze parametry przy zakupie laptopów do edycji zdjęć, ale z tych trzech, prędkość przetwarzania zawsze zwycięży. „Ponieważ nie edytuję zbyt wiele w podróży, muszę powiedzieć, że szybkość i moc przetwarzania to najważniejsza cecha” – powiedział nam. „Nic tak nie zabija płynności pracy, jak opóźniony komputer”. Maldonado zgodził się w tej kwestii, ale dodał również, że świetny wyświetlacz i dużo miejsca do przechowywania to także konieczność. Powiedział, że co najmniej 1 TB pamięci SSD będzie ci dobrze służyć.

Jakie są najlepsze laptopy do edycji zdjęć?

Po wszystkich naszych badaniach, testach i wywiadach z ekspertami odkryliśmy, że dla większości ludzi MacBook Pro M3 będzie najlepszym laptopem do edycji zdjęć. Wiemy jednak, że nie każdy jest zagorzałym fanem Apple, dlatego uwzględniliśmy także laptopy spoza ekosystemu Apple. Poniżej przedstawiamy nasze najlepsze typy najbardziej niezawodnych laptopów do edycji zdjęć.Zrodlo