Apple zaprezentowało system watchOS 11 w poniedziałek podczas WWDC 2024, corocznej konferencji firmy na całym świecie. Nadchodząca aktualizacja oprogramowania dla kwalifikujących się modeli Apple Watch pojawi się jeszcze w tym roku i będzie zawierać nową aplikację Vitals, możliwość zrozumienia obciążenia treningowego i lepsze wsparcie w czasie ciąży. Ulepszona zostanie także personalizacja Apple Watch, ponieważ tarcza zegarka Zdjęcia dodaje obsługę automatycznego komponowania przy użyciu uczenia maszynowego. Zameldowanie i tłumaczenie będą również obsługiwane w systemie watchOS 11 wraz z innymi funkcjami opartymi na sztucznej inteligencji, takimi jak podsumowujące powiadomienia, które wymagają iPhone’a 15 Pro lub iPhone’a 15 Pro Max.

watchOS 11 z nową aplikacją Vitals

Podczas swojego przemówienia na WWDC 2024 firma Apple ogłosiła, że ​​wprowadzi na zgodnym zegarku Apple Watch nową aplikację o nazwie Vitals, która będzie analizować dane zdrowotne zbierane przez urządzenie do noszenia, w tym oddychanie, tętno, czas snu i poziom nasycenia krwi tlenem (SpO2). modele. Według firmy aplikacja Vitals powiadomi także użytkowników, gdy co najmniej dwa wskaźniki znajdą się poza typowym zakresem rejestrowanym przez smartwatch.

Appe ogłasza funkcję obciążenia treningowego dla treningów

Użytkownicy śledzący swoje treningi za pomocą zegarka Apple Watch będą mogli skorzystać z nowej funkcji o nazwie Obciążenie treningowe, która wyświetla statystyki dotyczące obciążenia wywołanego treningiem w ciągu ostatniego tygodnia w porównaniu z ostatnim miesiącem (28 dni). Firma twierdzi, że po każdym treningu użytkownicy będą mogli udostępniać informacje w formie „oceny wysiłku”. Algorytm automatycznie oszacuje ocenę wysiłku dla niektórych treningów cardio, ale te związane z treningiem siłowym będą wymagały ręcznego wprowadzenia.

watchOS 11 doda także opcję dostosowywania pierścienia fitness

Firma Apple ogłosiła również, że pierścienie fitness na zegarku Apple Watch będą można dostosowywać na urządzeniu do noszenia, umożliwiając użytkownikom „wstrzymywanie” ich i wzięcie dnia, tygodnia lub miesiąca wolnego od treningu bez wpływu na ich passę nagród. Podobnie, według producenta iPhone’a, cele pierścieniowe aktywności Apple Watch można również dostosować w zależności od dnia tygodnia.

Funkcje bezpieczeństwa i personalizacji w systemie watchOS 11

Zamelduj się, funkcja wprowadzona w aplikacji Wiadomości w systemie iOS 17, zostanie dodana do aplikacji Trening w systemie watchOS 11, umożliwiając użytkownikom udostępnianie postępów znajomym i rodzinie aż do zakończenia treningu. Kolejną aplikacją, która pojawi się w systemie watchOS 11, jest aplikacja Tłumacz z systemu iOS, która umożliwia użytkownikom uzyskanie tłumaczeń na 20 języków za pomocą zegarka.

watchOS 11 zapewni także lepszą personalizację Apple Watch w postaci ulepszonej tarczy zegarka Zdjęcia. Firma twierdzi, że jej urządzenia do noszenia będą wykorzystywać uczenie maszynowe do identyfikowania najlepszych obrazów i kompozycji, aby wraz z upływem czasu tworzyć wrażenie głębi, a także korzystać z trybu dynamicznego, który automatycznie przełącza się na nowe zdjęcie i układ, gdy użytkownik podnosi nadgarstek.

Aktywności na żywo i ulepszenia inteligentnego stosu

Wraz z nadchodzącą aktualizacją systemu watchOS 11 użytkownicy będą mieli także dostęp do nowych widżetów na zegarku Apple Watch. Obsługiwane będą także aktywności na żywo w aplikacjach takich jak Uber. dodano do Tymczasem funkcja Smart Stack jest aktualizowana o możliwość automatycznego wyświetlania widżetów w zależności od lokalizacji użytkownika, czasu, jego rutyny i innych czynników.

Modele kompatybilne z systemem watchOS 11

Według Apple aktualizacja watchOS 11 będzie dostępna do pobrania jeszcze w tym roku dla najnowszych modeli Apple Watch. Firma twierdzi, że użytkownicy posiadający Apple Watch Series 6 i iPhone XS lub nowsze modele będą mogli zaktualizować system do watchOS 11 po aktualizacji smartfona do iOS 18.


Linki partnerskie mogą być generowane automatycznie – szczegółowe informacje można znaleźć w naszym oświadczeniu dotyczącym etyki.

Zrodlo