(Prosimy wziąć pod uwagę zamianę informacji wydanej przez nasz serwis na ten sam temat ze względu na błąd w nagłówku i pierwszym akapicie, dotyczący daty rozpoczęcia okresu składania wniosków o pomoc. Za niedogodności przepraszamy) .

We wtorek w Dzienniku Urzędowym Kastylii-La Manchy opublikowano uchwałę Instytutu Kobiet wzywającą do udzielenia, na zasadach konkurencyjnych, pomocy mającej na celu podnoszenie świadomości i zapobieganie okaleczaniu żeńskich narządów płciowych. Termin składania wniosków wyniesie dziesięć dni roboczych, począwszy od najbliższej środy.

Oprócz pomocy na rzecz podnoszenia świadomości i zapobiegania okaleczaniu żeńskich narządów płciowych zaproszenie obejmuje opiekę nad kobietami będącymi ofiarami tej praktyki, przy czym beneficjentami prawdopodobnie będą podmioty non-profit utworzone i zarejestrowane w oficjalnych rejestrach, podaje rząd regionalny.

Z drugiej strony priorytetowe tematy, które mają zostać dotowane, obejmują projekty podnoszenia świadomości społecznej i uwrażliwiania na temat okaleczania żeńskich narządów płciowych, specjalistyczne szkolenia dla specjalistów z sieci zasobów Instytutu Kobiet, Opieki Społecznej i Edukacji w regionie Castilla-La Mancha.

Maksymalna szacunkowa kwota przeznaczona na niniejsze zaproszenie wynosi 52 000 euro, przy limicie 12 000 euro na projekt.

Wnioski należy wypełnić wyłącznie w formie elektronicznej z podpisem elektronicznym, poprzez formularz udostępniony w elektronicznej siedzibie Administracji Zarządu Wspólnoty Castilla-La Mancha (https://www.jccm.es).Zrodlo