Vinicius Jr i Daniel Carvajal Gwiazdy Realu Madryt ustanowią rekordowy tytuł Ligi Mistrzów UEFA, pokonując Borussię Dortmund

Nowe Delhi [India]2 czerwca: Vinicius Junior i Daniel Carvajal pomogli w niedzielę Realowi Madryt pokonać Borussię Dortmund 2:0 na kultowym stadionie Wembley i zdobyć rekordowy, 15. tytuł Ligi Mistrzów UEFA (UCL). Pierwsza połowa finału pozostała bezbramkowa, gdyż obie drużyny grały taktycznie. Jednak w drugiej połowie Los Blancos pokazali, dlaczego przyszli na mecz jako faworyci do zdobycia prestiżowego tytułu. Indie vs Kuwejt Zapowiedź kwalifikacji do Mistrzostw Świata FIFA 2026: Blue Tigers przygotowują się do kluczowego starcia, a wszyscy patrzą na Sunila Chhetriego

Dortmund zaczął powoli, walcząc o utrzymanie piłki. Rodrigo i Vinicius w pierwszej połowie wywierali presję na obronie Dortmundu. Tuż po pierwszych 20 minutach Czarni i Żółci byli bliscy zdobycia pierwszego gola po strzale Adeyemi, ten jednak nie był w stanie utrzymać piłki w bramce, gdy Carvajal wślizgnął się do siatki i zamknął rzut rożny. Piłkarze Realu Madryt i Borussii Dortmund trenują na stadionie Wembley przed finałem Ligi Mistrzów UEFA 2023/24 (obejrzyj wideo)

Kilka minut później Maatsen i Sabitzer stworzyli niemieckiemu napastnikowi Fulkrugowi szansę na zdobycie gola, ale jego dośrodkowanie uniemożliwiło Dortmundowi objęcie wczesnego prowadzenia. W 28. minucie Adeyemi znów był o krok od zdobycia gola, ale Courtois wykonał dobrą interwencję i utrzymał wynik na 0-0. Na kilka sekund przed gwizdkiem pierwszej połowy Vinicius wbiegł do środka i przedarł się w pole karne, ale uderzenie Brazylijczyka zostało zablokowane przez Hummelsa po wślizgu w odpowiednim momencie.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0:0. Napastnik Realu Madryt Rodrigo nie spełnił oczekiwań Carlo Ancelottiego, który w pierwszych 45 minutach meczu oddał zaledwie 12 strzałów. W drugiej połowie meczu biało-czerwoni grali lepiej. W 57. minucie płaskie dośrodkowanie Viniciusa w pole karne głową skierował Schlotterbeck z dalekiego słupka rodaka Rodrigo, którego głową dośrodkował Carvajal, ale dośrodkowanie Maatsena dało Dortmundowi chwilę wytchnienia.

Fulkrug po mocnym uderzeniu był bliski objęcia pierwszego prowadzenia w meczu, ale Courtois oddał go ponad poprzeczką.

W 74. minucie Carvajal dał przewagę drużynie „Realu Madryt” w ostatnim meczu. Toni Kroos zmusił Dortmund do zapłaty rzutem rożnym w najbliższy słupek Carvajala. Hiszpan skierował potężny strzał w siatkę.

Po pierwszym golu „Real” kontynuował atak w poszukiwaniu drugiego gola. Bellingham stracił świetną okazję do zdobycia bramki po strzale w dolny róg, ale obrona ostatniego tchnienia uniemożliwiła mu zdobycie bramki. W dalszej części spotkania Kroos podkręcił piłkę z rzutu wolnego nad murem i umieścił piłkę w prawym słupku, ale bramkarz Dortmundu odbił ją i wepchnął w róg.

Real Madryt ubezpieczył się w 83. minucie po bramce Viniciusa lewą nogą w Dortmundzie. Drugą połowę zdominowali Los Blancos, którzy w dziewięć minut strzelili dwa gole. W pierwszej połowie Biali mieli problemy, ale mając Nacho i Rudigera za plecami, zdołali utrzymać wynik.

Los Blancos zdobyli swój 15. tytuł UCL po pokonaniu Dortmundu na Wembley.

(To jest nieedytowana i automatycznie wygenerowana historia z kanału Syndicated News, personel LatestLY mógł edytować tekst treści lub nie)