Środa, 12 czerwca 2024 – 02:04 WIB

Makassar – Los ustaza imieniem Jabal Nur w Makassar City w południowym Sulawesi (Sulsel) jest naprawdę niefortunny. 57-letni przywódca religijny został pobity i pobity przez 30 nieznanych osób (OTK).

Przeczytaj także:

Zwiększone o 4 osoby, to pojawienie się nowego podejrzanego o pobicie szefa wypożyczalni w Pati

Szef wydziału ds. public relations policji regionalnej Sulawesi Południowe, Kombes Didik Supranoto, powiedział, że sprawcy znęcali się nad ofiarą ze względu na długi i wierzytelności.

„Motywem były długi i należności” – powiedział Didik po potwierdzeniu we wtorek 11 czerwca 2024 r.

Przeczytaj także:

Taka jest rola czwartego podejrzanego w sprawie pobicia na śmierć szefa wypożyczalni samochodów w Pati

Ilustracja przedstawiająca akt znęcania się lub molestowania.

Powiedział, że sprawa ta jest obecnie badana przez Generalną Dyrekcję Dochodzeń Kryminalnych Policji Regionalnej Południowego Sulawesi po zgłoszeniu ofiary w czwartek 6 czerwca 2024 r.

Przeczytaj także:

Wzrost liczby podejrzanych o pobicie na śmierć szefa wypożyczalni w Pati – łącznie do 4 osób

Didik ujawnił, że jego partia poznała już tożsamość jednego ze sprawców, który był znajomym ofiary. Okazało się, że ofiara i sprawca znali się.

„Tożsamość jednego ze sprawców została zabezpieczona. „Jeden ze sprawców znał ofiarę” – dodał.

Didik przyznał, że nie jest w stanie szczegółowo wyjaśnić całkowitej liczby sprawców biorących udział w pobiciu. Didik powiedział jednak tylko, że sprawa jest nadal w toku.

„Jeszcze nie, później, po przeprowadzeniu dochodzenia” – powiedział Didik.

Tymczasem prawnik Jabal Nur, Wawan Nur Rewa, wyjaśnił, że chronologia stosowania przemocy rozpoczęła się, gdy ofiara przebywała w domu swojej matki, Jalan Mapala, dystrykt Rappocini, miasto Makassar, w środę 5 czerwca 2023 r.

Około godziny 21.00 WITA – poinformował Wawan – do ofiary nagle podeszły dwie nieznane osoby, które weszły do ​​jego mieszkania. Tam sprawca pokłócił się z pokrzywdzoną. Następnie w dom ofiary rzucono z zewnątrz mieszkanie ofiary, w wyniku czego rozbiła się szyba.

Na tym nie skończyło się, do ofiary podeszła kolejna grupa sprawców z zewnątrz i od razu kilka razy go pobili, aż ofiara upadła.

„Początkowo do ofiary podeszły dwie osoby. Niedługo potem rozległ się dźwięk tłuczonego szkła, rzucanego z zewnątrz do środka. Ofiara była zszokowana i nagle do środka weszła grupa ludzi i pobiła ją do białości” – powiedział. Wawan.

Wawan powiedziała, że ​​nie tylko ofiara doznała przemocy, ale także matka ofiary stała się ofiarą przemocy, ponieważ została uderzona przez sprawcę w domu. „Więc oprócz pobicia ofiary uderzono także jego matkę” – powiedział Wawan.

Ponadto Wawan dodał, że ofiara była nie tylko maltretowana, ale także przetrzymywana w samochodzie. Szacuje się, że sprawcami, którzy torturowali i przetrzymywali ofiarę, było 30 osób, które jeździły trzema samochodami. Z tego powodu ma nadzieję, że policji uda się ujawnić sprawcę.

„Sprawcy, liczący około 30 osób, do transportu ofiar rzekomo wykorzystali trzy samochody. „Mamy nadzieję, że wkrótce sprawa zostanie szczegółowo zbadana przez policję i aresztowana sprawcy” – wyjaśnił.

Następna strona

Didik przyznał, że nie jest w stanie szczegółowo wyjaśnić całkowitej liczby sprawców biorących udział w pobiciu. Didik powiedział jednak tylko, że sprawa jest nadal w toku.

Następna stronaZrodlo