Filipiński operator gier offshore (Pogo) (zdjęcie pliku Noy Morcoso / INQUIRER.net)

MANILA, Filipiny — Ustawa mająca na celu cofnięcie licencji i zakazanie wszelkiej filipińskiej działalności związanej z grami offshore (Pogo) w kraju została złożona przez prawodawców bloku Makabayan w Izbie Reprezentantów.

Partyjna lista ACT Nauczyciele, reprezentacja Francji Castro, we wtorek poprowadziła złożenie projektu ustawy Izby Reprezentantów (HB) nr 10525 lub proponowanej ustawy Anti-Pogo z 2024 r., która jest odpowiedzią na rzekome rozprzestrzenianie się nielegalnej działalności związanej z Pogo.

„Pogo przynieśli ze sobą rój przestępstw, o czym świadczą niezliczone naloty policji: gwałty, morderstwa, nielegalna rekrutacja, handel ludźmi, prostytucja, nielegalne przetrzymywanie, nieludzkie praktyki pracy, pranie pieniędzy i przekupstwo imigracyjne, a także wiele innych” – powiedział Castro .

„Ich rzekome korzyści ekonomiczne były również znikome w porównaniu z kosztami społecznymi, jakie ponieśli nasi ludzie i społeczności. Najwyższy czas, abyśmy położyli kres temu zagrożeniu społecznemu” – dodała.

Projekt ustawy ma na celu unieważnienie wszystkich licencji przyznanych Pogo, jednocześnie całkowicie zakazując przyszłej działalności Pogo.

Jeżeli zostanie uchwalona, ​​za czyny zabronione uznane zostaną:

  • ułatwianie wszelkich gier offshore za pośrednictwem dowolnego urządzenia na terytorium Filipin
  • akceptowanie wszelkich form zakładów w ramach działalności związanej z grami offshore
  • działanie jako usługodawca w zakresie gier offshore na Filipinach w rozumieniu niniejszej ustawy
  • utworzenie węzła Pogo na Filipinach
  • założenie laboratorium gier na Filipinach lub świadczenie usług jako laboratorium gier
  • posiadanie akcesoriów do gier
  • pomocnictwo, ochrona lub podżeganie do czynu lub działalności zabronionej na mocy niniejszej ustawy

„Wzywamy naszych kolegów w Kongresie do szybkiego zatwierdzenia tej ustawy, która ochroni filipińskie rodziny i społeczności przed rozprzestrzenianiem się przestępstw i problemów społecznych powodowanych przez Pogos” – powiedział Castro.

Nie jest jednak jasne, w jaki sposób projekt ustawy bloku Makabayan zostanie omówiony, biorąc pod uwagę, że komisja Izby ds. gier i rozrywki zatwierdziła dwa proponowane środki mające na celu wprowadzenie zakazu Pogo.

Wspomniane rachunki to numer HB. 5082 przez przedstawiciela 6. okręgu Manila. Witamy dalej, Jr. i uchwała Izby nr. 1197 z Cagayan de Oro City, 2. przedstawiciel dystryktu. Rufusa Rodrigueza.

Wniosek HB nr 10525 został złożony po tym, jak pojawiło się kilka pytań dotyczących praktyczności posiadania Pogo w przypadku, gdy operacje związane z grami są powiązane z różnymi przestępstwami.

Ostatnio pojawiły się również obawy, że Pogo stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego, ponieważ mogą być wykorzystywane do przetrzymywania szpiegów z Chin.


Nie można zapisać Twojej subskrypcji. Proszę spróbuj ponownie.


Twoja subskrypcja zakończyła się sukcesem.Zrodlo