Środa, 12 czerwca 2024 – 07:06 WIB

Styl życia VIVA – Często rozważa się opłacenie posiłków na randce tylko minimum w związku romantycznym, zwłaszcza jeśli jest on tworzony przez mężczyznę. Takie założenia wynikają z norm i tradycji, które istnieją od dawna. Historycznie rzecz biorąc, w wielu kulturach mężczyźni byli często uważani za głównych żywicieli rodziny, dlatego podczas randkowania oczekuje się od nich wykazania się swoimi możliwościami finansowymi.

Przeczytaj także:

Szczerze mówiąc, Rizky Febian wyjaśnił to po ślubie z Mahalini

Absolutne minimum samo w sobie jest minimalnym wymogiem lub standardem, który dana osoba spełnia w związku. W związku oczekiwania partnerów będą różne. Zwykle podkreśla to działania mające na celu traktowanie partnera w związku. Tak więc pojawił się termin „relacja minimum”.

Nawyk ten wzmacniany jest przez przedstawienia medialne, które ukazują mężczyzn jako tych, którzy podejmują inicjatywę i ponoszą jej koszty, przez co staje się to powszechnie akceptowaną normą społeczną. Poza tym za tym poglądem przemawiają także tradycyjne poglądy na temat role płcigdzie od mężczyzn oczekuje się bycia „dostawcami” swoich partnerek.

Przeczytaj także:

Plotki o romansie Kim Soo Hyuna i Lim Nayounga są podekscytowane – oto wyjaśnienie agencji

Chociaż poglądy te zaczynają się zmieniać wraz ze zmianami w dynamice płci i równości, wiele osób nadal podziela te tradycyjne poglądy. Tak naprawdę nie ma nic złego w tym, że jeśli chodzi o płacenie na randce, należy zachować możliwie jak największe zasady, ale istnieją powody, dla których płacenie na randce nie powinno być uważane za tylko minimum.

Ilustracja przedstawiająca jedzenie na pierwszej randce.

Przeczytaj także:

Kiedyś duchem Maxime’a Bouttiera, ponieważ lubi kontrolować, Luna Maya: Płaczę!

Kiedy Twój partner płaci na randce, za akcją może kryć się wiele wysiłku, który często pozostaje niezauważony. Być może Twój partner będzie musiał najpierw zaoszczędzić lub odłożyć pieniądze na swoje osobiste potrzeby, aby móc pokryć koszty randkowania. Nie jest to coś prostego.

Poświęcenie finansowe, aby zapewnić Ci przyjemne wrażenia na randce, to niezwykła forma rozważenia. Bycie proszonym i opłaconym na randce pokazuje także szacunek dla Twojego czasu i obecności. Ta akcja jest formą jego próby, aby randka była wyjątkowa i przyjemna. Dlatego ważne jest, aby docenić i docenić wysiłki, jakie poczynił.

Szczere podziękowania to pierwszy krok, jaki możesz zrobić. Wyraź swoją wdzięczność, osobiście w tym dniu lub za pośrednictwem wiadomości tekstowej po dniu. Dziękując, sprawisz, że Twój partner poczuje się doceniony i uznany. Ponadto szczere komplementy na temat tego, jak fajna była randka i jak doceniasz jego wysiłki, wzmocnią wasz związek.

Nie tylko w ramach podziękowania, możesz także zaoferować opłacenie kolejnego terminu lub wnieść wkład w inny sposób, na przykład płacąc za deser lub napoje. Takie proste gesty pokazują, że doceniasz jego wysiłki i chcesz uczestniczyć w związku.

Jeśli mu podziękowałeś, w ramach wzajemności możesz także zaproponować następne zajęcia lub datę. To pokazuje, że ty podekscytowany na następną randkę w zabawny sposób niż poprzednia.

Ponieważ w zasadzie płacenie podczas randki nie jest tylko minimum. Rzeczy zawarte tylko minimum w związku romantycznym, czyli lojalność, zaangażowanie, szczera komunikacja, odpowiedzialność, wzajemny szacunek i wzajemne wsparcie, które są podstawą zdrowego związku.

Następna strona

Szczere podziękowania to pierwszy krok, jaki możesz zrobić. Wyraź swoją wdzięczność, osobiście w tym dniu lub za pomocą wiadomości tekstowej po dacie. Dziękując, sprawisz, że Twój partner poczuje się doceniony i uznany. Ponadto szczere komplementy na temat tego, jak fajna była randka i jak doceniasz jego wysiłki, wzmocnią wasz związek.

Następna stronaZrodlo