Athletic FC ⚽ jest Sportowieccodzienny biuletyn poświęcony piłce nożnej (lub piłce nożnej, jeśli wolisz). Zarejestruj się, aby otrzymać go bezpośrednio na swoją skrzynkę odbiorczą.


Cześć! Uważajcie na Noela Gallaghera: nie odwracajcie się plecami. Zwłaszcza na rynku transferowym.

W drodze:


Sesko podpisze kontrakt: Napastnik zostanie w Lipsku – co teraz z Arsenalem?

Niektóre transfery po prostu mają sens. Jednym z nich byłby Benjamin Sesko z RB Lipsk do Arsenalu

Inne angielskie kluby również patrzyły na Sesko, ale skok do Arsenalu mógł zadowolić wszystkie drużyny.

Mikel Arteta chce nowego numeru 9, a Sesko emanuje klasą i potencjałem. Arsenal był w stanie zapewnić mu stabilność piłkarską i trenerską w Lidze Mistrzów, w przeciwieństwie do Manchesteru United i Chelsea. Pieniądze, całe 55 milionów funtów, mógł przejąć RB Lipsk.

Ale aktualizacja z Atletycznej Dziś rano moją uwagę przykuł David Ornstein, który zasugerował, że Sesko niechętnie skakał z Lipska. I od tego czasu potwierdzono, że wszyscy możemy ustąpić. Przebywa w Niemczech. 21-latek wkrótce podpisze nowy kontrakt z Lipskiem.


Sesko zdecydował się zostać w Lipsku (Jurij Kodrun/Getty Images)

Arsenalowi bardzo zależało na pozyskaniu go, więc co to oznacza dla ich okienka? Wybrałem mózg naszego eksperta od Kanonierów, Jamesa McNicholasa:

„Chociaż Arsenal uważał, że wykonał niezbędne prace przygotowawcze, aby stać się atrakcyjnym wyborem dla Sesko, zawsze miał świadomość, że istnieje duże prawdopodobieństwo, że zdecyduje się on pozostać w Lipsku przez kolejne 12 miesięcy.

„Weszli przez okno z nadzieją, że dodadzą nowy wymiar swojemu atakowi. Gdy Sesko odpadnie ze stołu, będą musieli zbadać alternatywne opcje.

Powrót do deski kreślarskiej.


Koszmar Ndombele

Gdzie indziej Atletycznej Arkusz transakcji transferowych dzisiaj: dwie przestrogi dotyczące nieudanych inwestycji.

To prawda, że ​​żaden zespół nie zdobywa złota na rynku bezbłędnie, ale nie mogłem nie zauważyć wzmianki o Tanguyu Ndombele w naszym cotygodniowym przewodniku rekrutacyjnym i pomyśleć o epickiej porażce, jaką reprezentuje.

Pomocnik stał się rekordowym nabytkiem Tottenhamu Hotspur w 2019 r., przejmując go z Lyonu we Francji za 55 milionów funtów, ale od 2021 r. prawie dla niego nie grał. Spurs aktywnie pracują nad rozwiązaniem ostatniego roku jego kontraktu przed jego rozpoczęciem.

Jeśli wszystkie strony się zgodzą, rekordowy zakup stanie się wolnym agentem, podczas gdy reszta z nas będzie się zastanawiać, jak Spurs tak źle to nazwali. Gdzieś tam jest bardzo dobry piłkarz, ale potrzebuje resetu reputacji.

Reset reputacji był tym, czego Jadon Sancho pragnął o tej porze w zeszłym roku i dokładnie tym, co dostał na wypożyczeniu w Borussii Dortmund.

Czy w rezultacie Manchester United zintegruje go ponownie? Nie licz na to. Klub jest gotowy wysłuchać ofert opiewających na 40 milionów funtów (51 milionów dolarów) za niego – to ogromna strata w porównaniu z tym, co pierwotnie zapłacił, ale dość realistyczna cena po jego ostatnim występie w Lidze Mistrzów.


McKennie znów w modzie?

Trzy kolejne wiadomości warte podkreślenia:


Podsumowanie wiadomości


Gallagher o Man City i „dinozaurze” Neville’u

Mam dla Was niespodziewaną (księżycową) gratkę: wywiad z Noelem Gallagherem, odpowiedź muzyki na Zlatana Ibrahimovicia.

Do zestawu dołączona jest bezpłatna maszyna do bleepowania. Podziękuj nam później.

Ponieważ mózgi twórców Oasis i High Flying Birds uwielbiają przekleństwa. I kocha Manchester City. I uwielbia Pepa Guardiolę. I uwielbia walkę. Wszystko to widać w zabawnej rozmowie Danny’ego Taylora z nim.

Noel Gallagher: SMS-y od Guardioli, dlaczego Neville jest „dinozaurem” – i te 115 zarzutów

Być może widzieliście Gallaghera odmawiającego wzięcia udziału w obchodach Poznańskiego City na wyjazdowym meczu z Fulham w zeszłym miesiącu (zobacz wprowadzenie TAFC). Powód? Najwyraźniej miał kaca. I czy posiadanie kartonowych wycinanek Guardioli w jego kuchni i londyńskim studiu jest oznaką superfana? Lub certyfikowane?

Na początku artykułu Danny’ego znajduje się istotny punkt. Jeśli kiedykolwiek popełnisz błąd, myśląc, że City zawsze miażdżyło Europę pod nogami, Gallagher naprawi cię. Łaska ratunkowa dla niego w czasach Division Two i brak nadziei? „Ta Oaza była cholernie ogromna.” Skromny aż do przesady. I nie jest źle.


Wokół Athletic FC: Porozmawiajmy o taktyce na Euro 2024


Odpowiedź Phila: Chelsea i łamigłówka PSR

Bardzo dziękuję tym z Was, którzy odpowiedzieli na prośbę TAFC o opinie i pytania.

Brian Murphy chciał wiedzieć – i nie jest tu sam – dlaczego Premier League dopuszcza sytuację, w której Chelsea może wykorzystać sprzedaż nieruchomości takich jak hotele siostrzanej firmie (cynik powiedziałby, sprzedaż nieruchomości sobie), aby pozostać w limity zysku i zasady zrównoważonego rozwoju (PSR).

Wiele klubów prosi o to samo, ale nie na tyle, aby zmienić zasady. Głosowanie w sprawie zamknięcia tej luki odbyło się w zeszłym tygodniu na walnym zgromadzeniu Premier League, ale tylko 11 drużyn było za, czyli nieco mniej niż wymagana większość dwóch trzecich. Na razie cegła i zaprawa murarska pozostają bronią PSR.

  • Jeśli chcesz się z nami skontaktować, wyślij e-mail na adres theathleticfc@theathletic.com

Złap mecz

Mecze towarzyskie: Mołdawia – Ukraina (12:00–17:00) — Fubo, Premier Sports 1; Portugalia przeciwko Irlandii (14:45/19:45) – Fubo, Premier Sports 1.

(Zdjęcie na górze: Damjan Zibert/Soccrates/Getty Images)

Zrodlo