Tenis/Roland Garros. – Hiszpański tenisista Carlos Alcaraz przyspiesza na turnieju Roland Garros i dociera do 1/8 finału

Hiszpan rozwiewa wątpliwości świetnym meczem w trzech setach z Kordą

Hiszpański tenisista Carlos Alcaraz pokonał w piątek (6-4, 7-6(5), 6-3) Amerykanina Sebastiana Kordę, dodając swoje trzecie zwycięstwo w tym tygodniu na turnieju Roland Garros i docierając do 1/8 finału w drugim Wielkim Szlemie ‘ w sezonie.

Numer trzy świata zrobił krok do przodu po wątpliwościach, które pozostawił dwa dni temu w drugiej rundzie przeciwko Holenderowi Jesperowi De Jongowi. Mając na koncie tylko cztery mecze w ramach tournee przed Paryżem i te, które rozegrał w Madrycie, Murcjaninowi wydawało się, że nie jest przygotowany na atak w swoim trzecim „wielkim meczu”.

Jednak po wyrównanym starcie w ten piątek Alcaraz przyspieszył, aby dać sobie szansę na rozwój we French Open i dodanie zwycięstwa w kategorii na nocnej zmianie Philippe’a Chatriera. Korda sprawił, że zwycięstwo było ważne, ponieważ dał dobrą walkę, potrafiąc zareagować po przełamaniu dwóch setów.

Ten z El Palmar rozpoczął grę od przełamania rywala, jednak Amerykanin w dość dyskretnym sezonie chciał wykorzystać starcie kategorii na podniesienie morale. Korda odzyskał serwis i mocno uderzył, ale z 3-3 Alcaraz podwyższył na 6-3 w pierwszym akcie i 3-1 w drugim, co było jego najlepszym poziomem w roku.

Jednak Korda, który już dwa lata temu przegrał w Paryżu z Hiszpanem, odzyskał „przerwę” i utrzymał się aż do nagłej śmierci. Tam kilka piłek do siatki Amerykanina i trudny forhend Hiszpana przyspieszyły grę. Murcian zakończył grę forhendem i repertuarem, mocnym początkiem trzeciego seta, który zapewnił mu zdecydowane przełamanie na początku.