EKSKLUZYWNY: Po aukcji, którą określiliśmy jako „gorącą” i zatłoczoną, William Morrow nabył prawa do niej Krokinowe wspomnienia napisane przez weterana aktora i trzykrotnie nominowanego do Oscara Sylvestra Stallone.

William Morrow – wydawnictwo Harper Collin – opublikuje wspomnienia w USA w przyszłym roku. Książka została sprzedana przez UTA Mauro DePrecie w William Morrow. Wszystkie strony odmówiły dyskusji na temat kwot pieniężnych, ale źródła podają, że negocjacje zakończyły się kwotą siedmiocyfrową.

Kroki to jeden z najgorętszych tytułów tegorocznych, tętniących życiem, napędzanych hollywoodzkimi Targami Książki w Londynie. Szefowie literatury faktu ze wszystkich największych wydawnictw branży wydawniczej ścigali projekt w oparciu o siłę fragmentu przykładowej propozycji napisanej przez Stallone. Rozumiemy, że Stallone potrzebował mniej pieniędzy, aby współpracować z DePretą i Williamem Morrowem ze względu na ich entuzjazm dla projektu.

Książkę opisano jako „głęboko osobistą”, z narracją ukształtowaną przez łatwe do nauczenia historie z życia i kariery Stallone, podobną do hybrydowego zakresu wspomnień i samopomocy bestsellera Matthew McConaugheya Zielone światła. Tytuł książki w żartobliwy sposób zapożycza swoją nazwę od przełomowej sceny biegania przed Muzeum Sztuki w Filadelfii z galerii Stallone’s Skalisty seria.

„Tytuł brzmiał Sly” – powiedział nam dziś rano z Nowego Jorku Byrd Leavell, współszef UTA Publishing. „Wrócił do nas z tą myślą o podwójnym znaczeniu Filadelfii i biegania po schodach. Ale chciał też napisać książkę, która mogłaby pomóc ludziom”.

Kroki następuje Chytry, kameralny dokument Stallone wydany w zeszłym roku wraz z platformą Netflix. The Rambo aktor był także ostatnio gościem programu Niewoskowany podcast prowadzony przez jego córki, Sistine i Sophię, w którym omawiał swoje wczesne życie i karierę. Jednak „jest jeszcze wiele do nauczenia się” na temat nominowanego do Oscara, stwierdził Leavell.

„Dokument ukazał się, ale nawet on był tylko powierzchnią. Choć Sly był w centrum uwagi opinii publicznej od bardzo długiego czasu, zachował także dużą prywatność” – dodał Leavell.

„Ta książka pokaże, że Sly to człowiek, któremu nic nie przychodzi łatwo. Zarobił wszystko. Po prostu wiedział, że może postawić na siebie, bo wierzył w siebie. I takie jest przesłanie wielu jego filmów: osobisty triumf pokonujący przeciwności losu. Ta książka jeszcze bardziej to wykorzysta i pozwoli ludziom naprawdę zrozumieć, dlaczego tak bardzo pokochali wszystkie jego filmy”.

Stallone jest najbardziej znany ze swojego przełomowego filmu Skalisty seria. Pierwsze dwie nominacje do Oscara (dla najlepszego aktora i scenariusza) otrzymał w 1977 roku za pierwszy film z serii. Stallone napisał i wyreżyserował cztery kolejne Skalisty filmy z lat 1979–2006. John G. Avildsen, który wyreżyserował pierwszy film, powrócił do reżyserowania kolejnego w 1990 r. na podstawie scenariusza ponownie napisanego przez Stallone. Inne jego osiągnięcia to m.in Pierwsza Krew (1982) i kolejne Rambo seria filmów, Niezniszczalni seriale filmowe i Człowiek demolka. Stallone wrócił do swojego Skalisty franczyzy w 2015 roku z Ryanem Coogler’s Kredo ponowne uruchomienie. Reprezentuje go UTA.

Zrodlo