strona Alonso: "Zespół przyjedzie do Malagi mocny psychicznie"

Trener Klub koszykarski UCAM Murcia, strona internetowa Alonsopodkreśliło, że to robią „specjalne rzeczy w każdej grzepółfinału, który zmierzy się z Unicaja de Málaga i który zostanie rozstrzygnięty w piątym i ostatnim meczu po zwycięstwie Andaluzyjczyków 79-88 w poniedziałek w Palacio de los Deportes w stolicy Segury.

„Zespół mentalnie przyjedzie na miejsce doskonały i będzie wiedział, że jest to wyjątkowa szansa”powiedział także.

Pierwszą rzeczą, jaką zrobił trener uczelni po przybyciu do sali prasowej Pałacu, była ogólna ocena tego, co się wydarzyło: „Pierwsze 20 minut Unicaji było wspaniałe zarówno pod względem gry, jak i sukcesu, i wystarczyło, że przegrywaliśmy 25 minut. Powiedziałem zawodnikom że trudno było pokonać przeciwnika z taką skutecznością, ale w trzeciej kwarcie zareagowaliśmy i ostatecznie zdobyliśmy potrójną bramkę od Jonaha Radebaugha i kolejną od Troy Caupain w ostatniej minucie doprowadził nas na jedną bramkę, a przy ostatnim strzale Dylan Osetkowski faulował, a Dylan Osetkowski nie odgwizdał go, gdy trafił go w rękę. Tego brakuje tutaj i w każdej lidze. Resztę chcę podkreślić atmosferę panującą w Pałacu, która po raz kolejny była wspaniała. „Jestem bardzo szczęśliwy z powodu tego, czego dokonaliśmy i dlatego, że mamy kolejną szansę na zwycięstwo, takie jak cztery, które zaliczyliśmy w barażach na wyjeździe”.