Kiedy Apple po raz pierwszy wprowadziło Siri w 2011 roku, było to rzucił to jako „inteligentnego asystenta, który pomaga załatwić sprawy, po prostu pytając”. Reklamował, w jaki sposób może uzyskać odpowiedzi, po prostu zadając pytanie, od pogody i ustawiania przypomnień po uzyskiwanie wskazówek dojazdu lub przeliczanie walut.

Tak jak miało to miejsce wcześniej, Apple przeprowadził gruntowną modernizację Siri dzięki najnowszym platformom oprogramowania. Tym razem wraz z wprowadzeniem Apple Intelligence Apple zdaje się obiecywać, że Siri w końcu będzie naprawdę inna. Na jego Strona podglądu systemu iOS 18zachwala nowe funkcje jako „początek nowej ery dla Siri”.

Na pierwszy rzut oka wydaje się, że Siri może otrzymać coś więcej niż tylko kilka nowych funkcji i nowy interfejs (zamiast unoszącego się w powietrzu kółka po wywołaniu na iPhonie będzie ono świecić wokół krawędzi ekranu!). Możesz poprosić go o odtworzenie utworu, który wysłał Ci znajomy, a on będzie dokładnie wiedział, o czym mówisz, bez konieczności ręcznego otwierania Wiadomości i przewijania lub wyszukiwania.

Pytanie o datę lądowania członka rodziny lub znalezienie numeru prawa jazdy na zdjęciu poprzez samo pytanie jest naprawdę przydatne, pomocne i robi wrażenie.

Oczywiście wersja demonstracyjna Apple i jej faktyczna implementacja, zwłaszcza jeśli chodzi o Siri, to dwie różne historie. Przez lata, jakie upłynęły od pierwszego wprowadzenia Siri, stała się ona nieco inteligentniejsza i ma większe możliwości, ale dla wielu nadal pozostaje frustracją. Jest ich niezliczona ilość Dostępne wątki na Reddicie dokumentowanie jego wiele ciągłych zmagań I niedociągnięcia.

Co roku chciałem wypróbować wszystkie ulepszenia Siri, ale nawet ponad dziesięć lat później w dużej mierze ograniczam się do używania tej funkcji do odtwarzania muzyki, sprawdzania pogody przed wyjściem za drzwi oraz włączania i wyłączania świateł. Wykonywanie bardziej złożonych zadań albo zajmuje zbyt dużo czasu, albo powoduje frustrację.

Dodanie ChatGPT powinno pomóc w dalszym zwiększaniu potencjału Siri, zwłaszcza że system OpenAI okazał się jak dotąd jednym z najbardziej ambitnych i wydajnych zastosowań sztucznej inteligencji konsumenckiej. Może to jednak nie być dostępne od razu i nadal istnieje wiele pytań dotyczących interakcji Siri z tą usługą. Wczesne oprogramowanie AI, takie jak ChatGPT i Google Gemini, również miało skłonność do zmyślania (tzw. halucynacji).

Czy w systemie Apple będą występowały te same problemy, które napotkały te modele? Jeśli poproszę Siri o pomoc w przygotowaniu menu na obiad, czy powie mi, żebym zjadł kamienie lub posmarował pizzę klejem?

Dobrze jest widzieć, że Apple w końcu zapewnia Siri tak potrzebną poprawę wydajności, ale jeśli przeszłość mnie czegoś nauczyła, to muszę poczekać trochę dłużej, zanim poczuję się zbyt podekscytowany – nawet gdy jego ogromny potencjał w końcu wydaje się być w zasięgu ręki.Zrodlo