Simone Biles zdobywa dziewiąty tytuł mistrza kraju w klasyfikacji wszechstronności i zdobywa tytuły w zawodach na Mistrzostwach USA w gimnastyce

FORT WORTH, Teksas — Co dostaniesz od dziewięciokrotnego wszechstronnego mistrza kraju, który ma wszystko? Najwyraźniej wygrawerowana srebrna klamra paska.

Simone Biles zdobyła trofeum Teksasu w niedzielę wieczorem po zajęciu pierwszego miejsca na Mistrzostwach USA w gimnastyce z łącznym wynikiem 119,750 (60,450 w pierwszym dniu, 59,300 w drugim dniu). Zdobyła także tytuł każdego indywidualnego wydarzenia.

W ciągu dwóch nocy największym błędem 27-latki był nadmierny obrót skoku Yurchenko i lądowanie na plecach. Nawet po upadku nadal zarobiła 15 000, ponieważ skarbiec jest tak trudny, że Biles wykonał go z niewielkimi wadami poza lądowaniem.

Zaczęła od równoważni solidnym treningiem z wynikiem 14,800, a następnie dodała 15,100 na podłodze. Chociaż miała trochę za dużo energii w potrójnym kontrataku i odbiła się od boiska, poniosła jedynie niewielkie odliczenia za lądowanie za pozostałe trzy niezwykle trudne podania z upadkiem.

Biles zakończyła swój zwycięski, wszechstronny występ na nierównych słupkach, w typowy dla siebie szybki sposób zdobywając wynik 14,400, co zapewniło jej pierwsze miejsce w turnieju, mimo że była to jej najsłabsza i najmniej ulubiona rywalizacja.

Skye Blakely utrzymała drugą pozycję dzięki kolejnym dobrym wynikom, podkreślonym przez słupki na poziomie 14,450. 19-latka borykała się z problemami z regularnością podczas zawodów międzynarodowych, ale debiut z ulepszonym skokiem i osiem serii trafień podczas obu wieczorów zawodów wzmocniła jej argumenty za tym, by dostać się do paryskiej drużyny olimpijskiej.

Aktualna wszechstronna mistrzyni olimpijska Suni Lee odbiła się i zajęła czwarte miejsce, zaledwie 0,15 za brązową medalistką Kaylą DiCello, po rozpoczęciu wieczoru upadkiem ze sklepienia. Lee rywalizowała w piątek w skoku podwójnym i rozgrzała go w niedzielę, ale nie wzniosła się na tyle wysoko od stołu w skoku, aby wykonać dwa skręty, ponieważ poślizgnęła się jej ręka podczas wykonywania skoku podczas zawodów. Udało jej się wykonać 1 1/2 obrotu i opuściła skok w dół, ale wyprostowała statek z 14,500 na drążkach w ramach rutyny, która nie uwzględnia jeszcze pełnego poziomu trudności, jaki planuje pokazać podczas Igrzysk Olimpijskich.

Srebrna medalistka z Tokio, Jordan Chiles, wspięła się na piąte miejsce w klasyfikacji generalnej, pokonując dystans 14,100 pięter, a złota medalistka olimpijska na parkiecie w 2020 r. Jade Carey zajęła siódme miejsce. Obaj nagrali upadki na belkę, ale nie byli sami. W niedzielę czterocalowe zawody sprawiły kłopoty wielu gimnastyczkom, ponieważ upadki również miały paryskie uczestniczki DiCello i Leanne Wong.

W zawodach mężczyzn Brody Malone zdobył swój trzeci tytuł mistrza kraju w wieloboju i w sobotni wieczór w swoich pierwszych zawodach po powrocie zajął pierwsze miejsce na wysokiej poprzeczce po druzgocącej kontuzji kolana w marcu 2023 r., która wymagała trzech operacji.

24-latek, który musiał na nowo nauczyć się chodzić po złamaniu plateau kości piszczelowej, częściowo naderwanym PCL i całkowicie naderwanym LCL, jest na dobrej drodze, aby tego lata stworzyć swoją drugą drużynę olimpijską wraz z Frederickiem Richardsem z Michigan i Kohi Youngiem ze Stanforda . Dwóch medalistów Mistrzostw Świata 2023 w wieloboju mężczyzn zajęło odpowiednio drugie i trzecie miejsce.

(Zdjęcie: Elsa / Getty Images)