Producent telewizyjny i lekarz Michaela Mosleya67-letni mężczyzna był ostatnio widziany w środę około 1:30 czasu lokalnego, po tym jak opuścił plażę Agios Nikolaos i udał się na spacer.

Po kilku dniach poszukiwań w niedzielę odnaleziono ciało. Później zidentyfikowano go jako Michaela Mosleya.

Po wstępnym badaniu ciała doktora Michaela Mosleya śledczy ustalili prawdopodobną przyczynę śmierci.

Kontynuacja artykułu poniżej ogłoszenia

Zaginięcie Michaela Mosleya

Po zniknięciu doktora Michaela Mosleya upublicznione zostały nagrania z telewizji przemysłowej z restauracji w wiosce Pedi, potwierdzające, że producent telewizyjny przybył około 20 minut po opuszczeniu plaży – twierdzi. Opiekun.

„Teraz wiemy, że przedostał się na drugą stronę ścieżki, ale pod pewnymi względami tajemnica tylko się pogłębiła” – zauważył na początku tygodnia funkcjonariusz tej placówki. „Teraz musimy zapytać, skąd się wziął tam i czy wybrał inną, nieoczekiwaną drogę [to the port town] poślizgnął się i upadł? Nadal nie jesteśmy bliżej rozwiązania tego problemu.”

Kontynuacja artykułu poniżej ogłoszenia

Kontynuacja artykułu poniżej ogłoszenia

Na ciele doktora Mosleya nie znaleziono żadnych obrażeń

Instagram | Clare Bailey Mosley

Dzień po znalezieniu ciała rzeczniczka greckiej policji Konstantia Dimoglidou, która rozmawiała z BBCstwierdził, że wstępne badanie ciała doktora Mosleya wykazało, że zmarł on z przyczyn naturalnych i nie stwierdzono żadnych obrażeń, które mogłyby spowodować jego śmierć.

Szacowany czas śmierci doktora Mosleya to około 16:00 czasu lokalnego w środę, czyli w dniu jego zaginięcia.

Lokalny nadawca publiczny również poinformował, że wykluczono nieczyste zagranie Opiekun.

Kontynuacja artykułu poniżej ogłoszenia

Clare Bailey Mosley przerywa milczenie

Po ujawnieniu doniesień o odnalezieniu ciała żona doktora Michaela Mosleya, dr Clare Bailey Mosley, wydała oświadczenie.

„Strata Michaela, mojego wspaniałego, zabawnego, życzliwego i błyskotliwego męża, jest druzgocąca” – powiedziała per BBC. „Mieliśmy razem niesamowicie szczęśliwe życie. Bardzo się kochaliśmy i byliśmy razem bardzo szczęśliwi”.

„Pocieszamy się faktem, że prawie mu się udało” – dodała jego żona. „Wspiął się niesamowicie, wybrał niewłaściwą trasę i upadł w miejscu, w którym nie mógł być łatwo zauważony przez liczny zespół poszukiwawczy”.

„Michael był człowiekiem żądnym przygód i to część tego, co uczyniło go tak wyjątkowym” – podsumowała.

Kontynuacja artykułu poniżej ogłoszenia

Napływają hołdy

Michael Mosley trzymający warzywa
Instagram | Clare Bailey Mosley

Po tej wiadomości napłynęło wiele wyrazów uznania dla doktora Michaela Mosleya.

„Doktor Michael Mosley. Uczył nas, jak ważne jest dobre samopoczucie i dbanie o siebie, a teraz uczy nas, jak krótkie może być życie i jak łatwo można je nam odebrać. Ku jego pamięci chwytajmy każdy dzień i starajmy się żyć jak najlepiej w pełni (i zdrowo)” Prelegent TED Ariel Kriel – napisał na X, platformie mediów społecznościowych znanej wcześniej jako Twitter.

Profesor Brian Cox napisał: „Tragiczne wieści o Michaelu Mosleyu. Był niezwykle ważną postacią zarówno na ekranie, jak i poza nim, w jednostce naukowej BBC, a także jako mentor dla wielu z nas, kiedy zaczynaliśmy prezentacje przedmiotów ścisłych”.

Dodał: „I, jak wielu naszych kolegów już tu powiedziało, był naprawdę cudownym człowiekiem. Bardzo współczuje jego rodzinie. ŚPIEWAJ Michaelu”.

Doktor Michael Mosley zapamiętany przez wielu

Wiele innych osób za pośrednictwem mediów społecznościowych wspominało Michaela Mosleya, w tym autora „Strategic Life” Tomer Rozenberg. „Taka strata dla społeczności naukowej” – napisał. „Dziedzictwo Michaela Mosleya #inspiruje przyszłe pokolenia”.

Inny X użytkownik wyraził„Zawsze głupio jest czuć smutek, gdy umiera ktoś, kogo nigdy nie widziałeś, ale jest coś w ludziach, których widzisz w telewizji i których lubisz oglądać, sprawiając, że czujesz się, jakbyś ich znał, chociaż oczywiście nie rozdzieraj Michaela Mosleya.

Na koniec jeden z jego fanów napisał„To bardzo smutne z powodu Michaela Mosleya. To niesamowite, jak jeden «tryb w maszynie»… jedno życie na świecie miliardów może mieć wpływ na innych. Nigdy go nie spotkałem, ale wszyscy go znaliśmy”.

Zrodlo