Albay 2. przedstawiciel okręgowy Joey Salceda i Pokój w Zatoce Manilskiej. ZAPYTANIE O ZDJĘCIE

MANILA, Filipiny — Filipińska korporacja rozrywki i gier (Pagcor) unowocześnia swoją politykę i ściśle egzekwuje zasady i regulacje związane z filipińską działalnością w zakresie gier offshore (Pogo), powiedział Joey Salceda, drugi przedstawiciel okręgu Albay.

Salceda powiedział to we wtorkowym oświadczeniu pośród różnych wezwań i propozycji wprowadzenia zakazu Pogo ze względu na rzekome problemy społeczne i obawy, jakie niosą ze sobą te gry.

Według Salcedy nastąpiły zmiany w sposobie, w jaki Pagcor reguluje Pogos, co jego zdaniem poprawiło ściągalność przychodów.

„Od czasu mianowania prezesa Al Tengco, a później przez prezes i dyrektor generalną Amy Eismę, Pagcor unowocześnia swoje zasady i praktyki” – powiedział.

„Przepisy licencyjne dotyczące gier offshore, obecnie nazywanych licencjobiorcami gier internetowych zgodnie ze zmienionymi przepisami Pagcor, znacznie poprawiły ściąganie przychodów, pomimo zmniejszenia łącznej liczby licencjobiorców” – dodał.

Salceda, który przewodniczy komisji Izby Reprezentantów ds. sposobów i środków, powiedział, że jeśli Pagcor będzie „bardziej wybierał”, kto może otrzymać licencję Pogo, wówczas kraj będzie mógł pozbyć się rzekomych negatywnych skutków tych gier i ostatecznie uzyskać większe przychody.

„Innymi słowy, jesteśmy bardziej wybredni w kwestii tego, komu udzielamy licencji, a także pobieramy więcej od każdego licencjobiorcy” – dodał.

Według danych dostarczonych przez Salceda, zbiory Pagcor od zagranicznych licencjobiorców gier hazardowych (OGL) wzrosły do ​​5,1 miliarda P z zaledwie 87 licencjobiorców w porównaniu do zaledwie 2,99 miliarda P od 158 licencjobiorców w 2022 r.

Liczby te, powiedział Salceda, pokazałyby, że stopniowe wycofywanie Pogo byłoby rozsądne tylko wtedy, gdyby miało wpływ na gry hazardowe wymagające skrupulatności.

„Jeśli chodzi o rzekome „wycofywanie”, w pełni popieram taki rodzaj wycofywania: wycofuje się złych i przeciętnych licencjobiorców. Nie wycofuje się całej branży. Egzekwujecie prawo” – zauważył.

Pojawiło się wiele wezwań do wprowadzenia zakazu gry Pogo w kraju ze względu na powiązanie gier z różnymi przestępstwami, takimi jak porwania, nielegalne przetrzymywanie, handel ludźmi, nielegalne praktyki pracy, prostytucja i molestowanie. Tuż wcześniej blok Makabayan w Izbie złożył projekt ustawy House Bill (HB) nr 10525 lub proponowaną ustawę Anti-Pogo z 2024 roku.

Reprezentantka Partii Nauczycielskiej ACT, France Castro, która przewodziła złożeniu projektu ustawy, stwierdziła, że ​​wszelkie korzyści obiecane lub zapewnione przez Pogos zostały zniweczone przez koszty społeczne gier.

Jeśli ustawa wejdzie w życie, będzie miała na celu cofnięcie wszystkich licencji przyznanych Pogo, jednocześnie całkowicie zakazując przyszłych Pogo i zaprzestając zatrudniania firm zajmujących się tymi grami.

„Wzywamy naszych kolegów w Kongresie do szybkiego zatwierdzenia tej ustawy, która ochroni filipińskie rodziny i społeczności przed rozprzestrzenianiem się przestępstw i problemów społecznych powodowanych przez Pogos” – powiedział Castro.

PRZECZYTAJ: Ustawa Izby Reprezentantów złożona w celu zakazania Pogo i cofnięcia licencji

Ale jeszcze zanim blok Makabayan złożył swój projekt ustawy, komisja Izby Reprezentantów ds. gier i rozrywki zatwierdziła już dwa proponowane środki mające na celu wprowadzenie zakazu Pogo – HB nr. 5082 przez przedstawiciela 6. okręgu Manila. Witamy dalej, Jr. i uchwała Izby nr. 1197 z Cagayan de Oro City, 2. przedstawiciel dystryktu. Rufusa Rodrigueza.

PRZECZYTAJ: Solons popiera propozycję zakazu Pogo: ryzyko i niebezpieczeństwa przewyższają korzyści

W poniedziałek przedstawiciel drugiego okręgu Surigao del Norte Robert Ace Barbers powiedział, że istnieją obawy, że strony Pogo mają poważny wpływ na bezpieczeństwo narodowe, ponieważ Chiny mogą wykorzystywać lokalizacje gier do szpiegowania Filipin.

Ustawodawcy nawiązują do kwestii poruszonych w trakcie dochodzenia Senatu w sprawie Pogos, które doprowadziło do wykrycia rzekomych powiązań zawieszonej burmistrz Tarlac Alice Guo z igrzyskami w jej gminie zawieszonej w prawach burmistrza Bambana.

31 maja ubiegłego roku nakazano zapobiegawcze zawieszenie Guo do czasu dochodzenia po tym, jak Departament Spraw Wewnętrznych i Samorządu Lokalnego (DILG) zarzucił, że lokalny dyrektor naczelny nie anulował ani nie cofnął zezwoleń na prowadzenie działalności wydanych Pogo ze względu na jej interesy biznesowe w Baofu Land Rozwój Inc.

Pogo w Bamban, podlegające Zun Yuan Technology, któremu cofnięto franczyzę, znajdowało się na terenie należącym do Baofu. Guo twierdzi, że zbyła własność Baofu, ale DILG uważa, że ​​kwota, za którą się zbyła – 2,5 miliona funtów – była „rażąco niezgodna z jej inwestycją w Baufo, która zajmuje około ośmiu hektarów ziemi”.

Salceda powiedział jednak, że obecnie tylko 8500 pracowników Pogo to Chińczycy, zauważając, że 65 000 ze 100 000 pracowników pośrednio zatrudnionych to obywatele Filipin.

Co więcej, prawodawca z Albay stwierdził, że w rzeczywistości to Pagcor cofnął franczyzę Zun Yuan Technology, co zdaniem Salcedy pokazuje, jak poważnie Pagcor podchodzi do zapewniania legalności operatorów Pogo.

„Nikt nie mówi o tym zbyt wiele, ale myślę, że warto to powiedzieć: to Pagcor wykonał pierwszy ruch, aby złapać nielegalne operacje. Chciałbym tylko, żeby Pagcor był bardziej obeznany z mediami [their accomplishments] ponieważ są obecnie jednymi z najlepszych wykonawców w sektorze rządowo-korporacyjnym. Zajmują się także drażliwymi kwestiami, o których opinia publiczna powinna wiedzieć” – powiedział.

PRZECZYTAJ: NSC wezwana do oznaczenia Pogo jako „zagrożenia bezpieczeństwa narodowego”


Nie można zapisać Twojej subskrypcji. Proszę spróbuj ponownie.


Twoja subskrypcja zakończyła się sukcesem.

„Kierownictwo Pagcoru było bardzo nieśmiałe wobec mediów. Ale i tak będę śpiewał ich ciche, ale zasłużone pochwały: Pagcor lepiej egzekwuje przepisy dotyczące Pogo i przekształca ten sektor w branżę, która tworzy więcej miejsc pracy dla Filipińczyków i nie jest już zależna wyłącznie od chińskiego popytu i siły roboczej” – dodał.Zrodlo