Wtorek, 11 czerwca 2024 r. – 20:49 WIB

Djakarta – Sąd Najwyższy DKI w Dżakarcie stwierdził, że podniesie lub zaostrzy wyrok byłego szefa urzędu celnego i akcyzy w Makassar, Andhiego Pramono, po złapaniu go w sprawie o korupcję wynikającą z popisywania się majątkiem lub naginania obowiązków. PT DKI Jakarta zwiększyła teraz karę Andhiego Pramono do 12 lat więzienia.

Przeczytaj także:

Megawati już wie, że notesy Hasto PDIP zostały skonfiskowane przez KPK

Tymczasem decyzja została zarejestrowana w sprawie nr 24/PID.SUS-TPK/2024/PT ​​​​DKI. Tym samym numer sprawy nadany przez PT DKI zmienia także orzeczenie Sądu Rejonowego ds. Przestępstw Korupcyjnych (Tipikor) przy Sądzie Rejonowym w Centralnej Dżakarcie (PN) Numer: 109/Pid.Sus-TPK/2023/PN.Jkt.Pst, ze stycznia 24 2024 .

„W związku z tym oskarżony Andhi Pramono został skazany na 12 lat więzienia” – oznajmiła decyzja PT DKI Jakarta z wtorku, 11 czerwca 2024 r.

Przeczytaj także:

Badanie Rady Komitetu ds. Likwidacji Korupcji Raport Hasto Kristiyanto na temat telefonów komórkowych skonfiskowanych przez śledczych Komitetu ds. Likwidacji Korupcji

KPK przesłuchuje szefa urzędu celnego i akcyzy w Makassar Andhiego Pramono

Sprawę tę rozstrzygnął Panel Sędziów pod przewodnictwem H. Herri Swantoro, członków Zgromadzenia Margareta Yulie Bartin Setyaningsih i Brgatut Sulistyo, a także urzędnik Fajar Sonny Sukmono w dniu 6 czerwca 2024 r.

Przeczytaj także:

Bambang Pacul zwierza się, że wielu członków Komisji III nie udało się udać do Senayan

Wysoka Rada uznała Andhiego Pramono za winnego z prawnego punktu widzenia i przekonała, że ​​zgodnie z prawem otrzymywał gratyfikacje podczas pracy w Dyrekcji Generalnej (DG) ds. Ceł i Akcyzy.

W swojej decyzji uznano, że Andhi naruszył art. 12B ustawy Republiki Indonezji nr 31 z 1999 r. dotyczący zwalczania przestępstw korupcyjnych w związku z art. 65 ust. 1 Kodeksu karnego. Został także skazany na karę grzywny w wysokości 1 miliarda IDR.

Tymczasem zastrzeżono, że jeśli Andhi nie będzie mógł zapłacić grzywny, należy ją zastąpić sześciomiesięczną karą pozbawienia wolności.

W tym przypadku uznaje się, że Andhi Pramono otrzymał napiwki w łącznej wysokości 58 974 116 189 IDR. Mówi się, że Andhi Pramono otrzymał tę napiwek od szeregu stron związanych z odprawą celną importową, pracując jako pracownik urzędu celnego i akcyzowego.

Andhi Pramono otrzymał gratyfikację w wysokości 50 286 275 189,79 miliardów IDR, która jest związana z jego stanowiskiem i jest sprzeczna z jego obowiązkami jako administratora stanu.

Oprócz pieniędzy w rupii Andhi Pramono otrzymał także pieniądze w dolarach amerykańskich o nominałach około 264 500, czyli równowartość 3 800 871 000 rupii. Co więcej, były urzędnik urzędu celnego i akcyzowego otrzymał także około 409 000 dolarów singapurskich, czyli równowartość 4 886 970 000 rupii.

Następna strona

Tymczasem zastrzeżono, że jeśli Andhi nie będzie mógł zapłacić grzywny, należy ją zastąpić sześciomiesięczną karą pozbawienia wolności.

Następna stronaZrodlo