Środa, 12 czerwca 2024 – 06:36 WIB

Chwila – Członek DPR Republiki Indonezji, Gus Irawan Pasaribu, przekazał dobrą wiadomość dla rolników uprawiających olej palmowy, ponieważ rząd Indonezji zatwierdził zwiększenie funduszy na odmładzanie upraw drobnych producentów oleju palmowego, których źródło finansowania pochodzi z Agencji Zarządzającej Funduszem Plantacji Oleju Palmowego (BPDPKS). ), wynoszącą 60 mln IDR na hektar.

Przeczytaj także:

Utrzymanie bezpieczeństwa narodowego przed terroryzmem, BNPT proponuje DPR dodatkowy budżet

„Wcześniej było to tylko 30 milionów IDR za hektar” – powiedział dziennikarzom Gus Irawan Pasaribu we wtorek, 11 czerwca 2024 r.

Gus Irawan, który jest także przewodniczącym DPD Gerindra Północnej Sumatry, ujawnił, że dotychczas często otrzymywał skargi od rolników zajmujących się palmami olejowymi. W szczególności z obszaru południowego Tapanuli (Tabagsel) w sprawie kosztów odmładzania olejem palmowym.

Przeczytaj także:

Bambang Pacul zwierza się, że wielu członków Komisji III nie udało się udać do Senayan

„Program odmładzania, który jak dotąd objęty był jedynie pułapem 30 milionów IDR, sprawił, że stracili zainteresowanie. „Ponieważ uważają, że fundusze nie wystarczą” – wyjaśnił Gus Irawan.

Przeczytaj także:

Zastępca szefa policji twierdzi, że w tym roku 1667 funkcjonariuszy policji jest gotowych przenieść się do IKN

Z kolei Gus Irawan, pochodzący z II okręgu wyborczego Sumatra Północna Sumatra, tłumaczył, że odmłodzenia rolników to coś, czego nie można odkładać na później. Ma to na celu zapewnienie, że ich dochody nie spadną w miarę jak posiadany przez nich olej palmowy staje się coraz bardziej bezproduktywny.

„Jestem pewien, że podwyżka z dzisiejszego poranka zainteresuje drobnych rolników zajmujących się palmami olejowymi. „A to naprawdę pomoże ich gospodarce” – powiedział Gus Irawan.

Rolnicy uprawiający olej palmowy podczas żniw w południowym OKU.

Rolnicy uprawiający olej palmowy podczas żniw w południowym OKU.

Zatwierdzając dzisiejsze poranne zwiększenie spożycia oleju palmowego odmładzającego, Gus Irawan Pasaribu ma nadzieję, że w przyszłości gospodarka społeczności ulegnie poprawie.

„Mam nadzieję, że wszystkie powiązane strony będą w stanie pomóc naszym obywatelom, którzy potrzebują pomocy w zdobyciu palmy olejowej. „Będę to monitorował” – wyjaśnił Gus Irawan.

Następna strona

Źródło: tvOne/Fellia Salani.

Następna stronaZrodlo