Wykres kryptowalut odzwierciedlał więcej wzrostów niż spadków cen w piątek 10 maja. Bitcoin odnotował niewielką podwyżkę ceny o 2,03 procent, osiągając cenę 66 115 dolarów (około 55,2 lakh rupii) na indyjskich giełdach, takich jak CoinSwitch. Tymczasem na giełdach międzynarodowych cena tego aktywa jest nieco niższa i wynosi 62 879 dolarów (około 52,5 lakh rupii). W ciągu ostatnich kilku dni Bitcoin utrzymał swoją wartość w tym samym przedziale. Analitycy rynkowi zwrócili uwagę, że wskaźniki techniczne, takie jak RSI, sugerują potencjalny spadek ceny BTC z powrotem do 60 000 dolarów (około 50 lakh rupii) w nadchodzących dniach.

„To może być początek fali ożywienia na BTC, ale niedźwiedzie mogą pozostać aktywne w pobliżu strefy oporu o wartości 63 200 dolarów (około 52,7 lakh rupii)” – powiedział Gadgets360 Parth Chaturvedi, kierownik ds. inwestycji w CoinSwitch Ventures.

Eter dołączył do Bitcoina po zielonej stronie wykresów kryptowalut. W Indiach cena ETH wynosi 2994 dolarów (około 2,50 lakh rupii). Z drugiej strony, cena Etheru wynosi 3045 (około 2,54 lakh rupii) na międzynarodowych giełdach, takich jak CoinMarketCap.

„To staje się godnym uwagi poziomem dla tokena działającego zarówno jako wsparcie, jak i opór. Nie można wykluczyć prognoz wzrostu rynku dla Ethereum. Jednak biorąc pod uwagę różne czynniki na rynku, wybicie w którąkolwiek stronę może być nieuchronne” – powiedział Gadgets360 Rajagopal Menon, wiceprezes WazirX.

Większość popularnych kryptowalut zanotowała w czwartek zyski. Należą do nich Binance Coin, Solana, Dogecoin, Cardano, Shiba Inu, Avalanche, Tron i Polkadot.

„W świecie monet memowych DOGE (+2,5 procent) był wyjątkiem. Dodatkowo firma VanEck MarketVector uruchomiła nowy indeks memecoinów, śledzący największe monety memowe, w tym DOGE, SHIB, FLOKI, WIF i BONK. Indeks rośnie o 195 procent w ujęciu rocznym” – dodał Chaturvedi w ramach swojej analizy.

Z drugiej strony, przynoszące straty kryptowaluty obejmowały Ripple, Cosmos, Underdog i Baby Dogecoin.

Ogólna wycena rynku kryptowalut wzrosła o 2,24 procent w ciągu ostatnich 24 godzin. W chwili pisania tego tekstu wycena sektora wynosiła 2,33 biliona dolarów (około 1 94,54 160 crore rupii) według CoinMarketCap.

Dając ogólną perspektywę, Świętobliwy, firma analityczna działająca w ramach łańcucha, podkreśliła, że ​​nastroje inwestorów wobec wiodących kryptowalut są nadal negatywne. Dodał także, że nastroje radykalnie się zmieniły od czasu halvingu Bitcoina, przed którym na rynku dominował jawny sentyment „chciwości”.


Kryptowaluta jest nieuregulowaną walutą cyfrową, a nie prawnym środkiem płatniczym i podlega ryzyku rynkowemu. Informacje zawarte w artykule nie mają na celu i nie stanowią porady finansowej, porady handlowej ani żadnej innej porady lub rekomendacji jakiegokolwiek rodzaju oferowanej lub popieranej przez NDTV. NDTV nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty powstałe w wyniku inwestycji opartej na jakichkolwiek rekomendacjach, prognozach lub innych informacjach zawartych w artykule.

Linki partnerskie mogą być generowane automatycznie – szczegółowe informacje można znaleźć w naszym oświadczeniu dotyczącym etyki.

Zrodlo