W poniedziałek na platformie Ubisoft Forward przez 13 minut można było szczegółowo zapoznać się z grą Assassin’s Creed Shadows, szczegółowo opisując jej podwójnych bohaterów i ich odmienny styl gry. Opis rozgrywki, który obejmował zarówno otwartą walkę, jak i sekcje skradania, pokazał dwóch bohaterów, Naoe i Yasuke, pracujących w tandemie podczas misji w zamkowym mieście Fukuchiyama w japońskiej prowincji Tamba. Rozgrywka pozwoliła nam także rzucić okiem na tętniące życiem miasta i wioski, jakich możemy spodziewać się w grze.

Szczegóły rozgrywki w Assassin’s Creed Shadows

Opis przejścia rozpoczął się od Yasuke, potężnego, opancerzonego samuraja, który wjeżdża do Fukuchiyamy na tropie skorumpowanego daimyo. Zastraszający samuraj spaceruje po mieście i spotyka grupę samurajów nękających mieszkańców wioski. Widzimy, jak Yasuke pokonuje swoich wrogów z brutalną skutecznością. Używając swojej maczugi i miecza, miażdży i ścina innych samurajów.

Umiejętności Yasuke skupiają się na walce bezpośredniej i wydaje się, że może z łatwością stawić czoła wielu wrogom na raz. Chociaż nie jest zwinny, jego brutalna siła miażdży wszystko, co stanie mu na drodze. Umiejętności bojowe Yasuke kontynuują etos RPG akcji z najnowszych gier Assassin’s Creed, takich jak Assassin’s Creed Valhalla.

Yasuke walczy z wrogami
Źródło zdjęcia: Ubisoft

Podwójni bohaterowie Assassin’s Creed Shadows

Aby jednak rozwiać obawy lojalnych fanów, Ubisoft kładzie również nacisk na ukrywanie się i zabójstwa w Assassin’s Creed Shadows. Osiąga się to za pośrednictwem drugiej bohaterki, Naoe, shinobi, która działa z cienia i wykorzystuje zwinną mechanikę parkour oraz narzędzia skupione na skradaniu się, aby dotrzeć do swoich celów.

Choć w trakcie swobodnej wędrówki obu bohaterów można dowolnie zmieniać, o tyle w niektórych fragmentach misji gra pozwoli nam dokonać wyboru pomiędzy nimi, co zadecyduje o tym, czy zmierzymy się bezpośrednio z przeciwnikami, czy też obierzemy bardziej ukrytą drogę. W wersji demonstracyjnej rozgrywki widzimy, jak shinobi infiltrują zamek Fukuchiyama i wykorzystują jej hak, kunai i niestandardowe Ukryte Ostrze, aby wkraść się i zabić daimyo.

Zrzut ekranu ACSH Interfejs użytkownika StealthAssassination 240610 13:00 czasu PST 1 cienie ac

Umiejętności Naoe skupiają się na ukrywaniu się
Źródło zdjęcia: Ubisoft

Rozgrywka w ukryciu w Shadows przypomina starsze tytuły Assassin’s Creed i nowszą Assassin’s Creed Mirage. Z dwoma bohaterami oferującymi różne style gry, kolejny tytuł z serii skradanek wydaje się przyjąć podejście najlepsze z obu światów, aby zadowolić zarówno lojalnych fanów AC, jak i publiczność, która woli elementy RPG akcji z najnowszych gier z serii seria.

Akcja Assassin’s Creed Shadows rozgrywa się w XVI-wiecznej feudalnej Japonii i pozwala graczom odkrywać rozległy, otwarty świat z różnorodnymi środowiskami i zmieniającymi się porami roku. Gra ukaże się 15 listopada na PC (za pośrednictwem Ubisoft Store i Epic Games Store), PS5 oraz Xbox Series S/X. Zostanie również uruchomiona na komputerach Mac z krzemem Apple za pośrednictwem Mac App Store.


Linki partnerskie mogą być generowane automatycznie – szczegółowe informacje można znaleźć w naszym oświadczeniu dotyczącym etyki.

Zrodlo