Złożone zdjęcie byłego rzecznika prezydenta Harry’ego Roque i byłego prezydenta Rodrigo Duterte.

MANILA, Filipiny – Były rzecznik prezydenta Harry Roque odrzucił spekulacje, że były prezydent Rodrigo Duterte będzie kandydował na senatora w wyborach w 2025 r.

We wtorkowym wywiadzie radiowym Roque wyraził pewność, że były dyrektor naczelny jest już zmęczony polityką. Tak naprawdę Duterte pragnie najbardziej tylko jednej rzeczy – zaopiekowania się swoim prawnukiem.

PRZECZYTAJ: Po atakach na krytyków Duterte otrzymuje odpowiedź od Trillanesa: „Mogę z tobą walczyć”

„[A]O ile wiem, prezydent jest naprawdę zmęczony. Chce nawet być ze swoim prawnukiem, który teraz z nim mieszka” – powiedział Roque w rozmowie z Radyo 630.

(Wiem, że Prezydent jest naprawdę, naprawdę zmęczony. Tak naprawdę chce tylko zaopiekować się prawnukiem, który obecnie z nim mieszka.)

Uwagi Roque pojawiły się ponad miesiąc po tym, jak były senator Sonny Trillanes IV ujawnił, że Duterte może kandydować na senatora w sondażach w 2025 roku.

W poście na swoich kontach w mediach społecznościowych Trillanes stwierdził, że należy „szerzyć prawdę” o Duterte, aby obudzić jego „umiarkowanych zwolenników”.

Użył nawet hashtagu #IbasuraSiDuterteSa2025, co w 2025 r. oznacza Junk Duterte.

„Nie bądźmy bierni, bo inaczej panalo ulit yan” – powiedział wtedy Trillanes. (Nie bądźmy bierni, bo on znowu wygra.)

Roque zbagatelizował jednak zarzuty Trillanesa, twierdząc, że były senator chce jedynie być w centrum uwagi, zwłaszcza teraz, gdy zbliżają się wybory śródokresowe.


Nie można zapisać Twojej subskrypcji. Proszę spróbuj ponownie.


Twoja subskrypcja zakończyła się sukcesem.Zrodlo