Reprezentując rząd podczas Dnia Afryki 2024, Dito Ariotedjo: RI-Afryka ma długą historię

Niedziela, 2 czerwca 2024 r. – 23:22 czasu polskiego

Djakarta – Reprezentując Rząd Republiki Indonezji, Minister Młodzieży i Sportu (Menpora) Dito Ariotedjo wygłosił oficjalne przemówienie podczas Dnia Afryki 2024, który odbył się w hotelu Borobudur w Dżakarcie w piątek, 31 maja 2024 r. W swoim przemówieniu Minister z Partii Golkar powiedział, że Indonezję i Afrykę łączy silna, długa i historyczna przyjaźń.

Przeczytaj także:

Bobby Nasution-Ijeck przesyła wspólne zdjęcia, sygnał duetu w wyborach gubernatorskich na Północnej Sumatrze?

Mianowicie, począwszy od Indonezji, która była niegdyś gospodarzem Konferencji Azja-Afryka w 1955 r., której celem była poprawa stosunków gospodarczych i kulturalnych między dwoma kontynentami, a mianowicie Azją i Afryką, nawet przy takim rozmachu wiele krajów chwaliło konferencję jako inspirację do walki dla niepodległości.

Minister Młodzieży i Sportu Dito Ariotedjo wygłasza oficjalne przemówienie z okazji Dnia Afryki 2024

Przeczytaj także:

BI współpracuje z BP2MI w celu wzmocnienia zarządzania finansami PMI

Zbliżając się do 70. rocznicy tej konferencji, przypadającej w 2025 r., Indonezja przygotuje się do jej zorganizowania w dniu 6 czerwca 2024 r. pod hasłem: „Droga do platynowego jubileuszu konferencji azjatycko-afrykańskiej: Azja, Afryka, której chcemy: wzmacnianie pozycji globalnego Południa poprzez wykorzystanie dźwigni duch Bandungu”.

„To wydarzenie ma na celu zjednoczenie nas w stawianiu czoła globalnym wyzwaniom oraz omówienie poprawy gospodarki między krajami azjatyckimi i afrykańskimi” – powiedział Dito, cytowany w niedzielę 2 czerwca 2024 r.

Przeczytaj także:

Należy wzmocnić współpracę i zaufanie w branży usług finansowych po wyborach

Najmłodszy minister w rządzie Advanced Indonesia powiedział również, że Indonezja jest bardzo mocno zaangażowana we współpracę z krajami afrykańskimi na rzecz wzajemnego rozwoju gospodarczego, społecznego i kulturalnego.

Dito oparł to oświadczenie na tym, że Indonezja otworzyła nową ambasadę w Afryce, a konkretnie w Jaunde w Kamerunie. Następnie cztery kraje afrykańskie, takie jak Kenia, Tanzania, Angola i Rwanda, otworzyły swoje ambasady w Indonezji, ponownie otwarto także ambasadę Etiopii w Dżakarcie.

„To zobowiązanie Indonezji do budowania trwałej dobrej i rosnącej przyjaźni z Unią Afrykańską!” – stwierdził.

Minister Młodzieży i Sportu (Menpora) Dito Ariotedjo

Minister Młodzieży i Sportu (Menpora) Dito Ariotedjo

Zaangażowanie to – stwierdził Dito – zostało potwierdzone podczas roboczej wizyty prezydenta Joko Widodo w regionie Afryki w 2023 r. Kraje, które odwiedziła wówczas głowa państwa, to Kenia, Tanzania, Mozambik i Republika Południowej Afryki.

„Indonezja dąży do wzmocnienia współpracy z Afryką w nadchodzących latach. Partnerstwo z Afryką jest bardzo ważne i z każdym dniem staje się coraz silniejsze, a także bardzo ważne dla przyszłości” – podsumowała Dito.

Następna strona

„To zobowiązanie Indonezji do budowania trwałej dobrej i rosnącej przyjaźni z Unią Afrykańską!” – stwierdził.

Następna strona



Zrodlo